Ligue 1: párizsi gólzápor, Ibra megdöntötte az egyéni csúcsát

2016.04.16. 18:51
A bajnok Paris Saint-Germain hazai pályán kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott a Caen felett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójában. A párizsi csapatban Zlatan Ibrahimovic két gólt, valamint két gólpasszt jegyzett, és megdöntötte az egyéni rekordját.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kieső PSG a Sirigu – Van der Wiel (Taufflieb, 87.), Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Di María (Ongenda, 67.), Stambouli, Matuidi (Maxwell, 68.) – Lucas Moura, Ibrahimovic, Cavani összeállításban szerepelt, és kiütéses győzelmet aratott.Sirigu – Van der Wiel (Taufflieb, 87.), Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Di María (Ongenda, 67.), Stambouli, Matuidi (Maxwell, 68.) – Lucas Moura, Ibrahimovic, Cavani összeállításban szerepelt, és kiütéses győzelmet aratott.

A fővárosiak Zlatan Ibrahimovic góljával már a 12. percben megszerezték a vezetést, a svéd klasszis ezzel a találattal megdöntötte egyéni csúcsát. A 34 esztendős csatár a 31. gólját könyvelte el ebben a bajnoki szezonban, ilyen kimagasló teljesítményre pedig korábban egyik csapatában sem volt képes.

A hazaiak az első félidő végén Blaise Matuidi révén megduplázták előnyüket, majd a szünet után nyolc perc leforgása alatt Edinson Cavani és Ángel Di María, majd Ibrahimovic is betalált, aki így már 32 gólnál jár a Ligue 1 mostani idényében – a 13 gólpassza mellett.

A kegyelemdöfést negyedórával a lefújás előtt a csereként beálló Maxwell adta meg. Az utolsó percekre is maradt emlékezetes esemény, csereként beállva bemutatkozott a PSG első csapatában a 23 esztendős Timothée Taufflieb.

A bajnoki címét már korábban bebiztosító PSG előnye jelenleg 30 pont a tabella élén.

A találkozó összefoglalója

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
34. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Caen 6–0
(Ibrahimovic 12., 56., Matuidi 45+1., Cavani 49., Di María 52., Maxwell 76.)
Troyes–Reims 2–1 (Camus 50., Nivet 61. – 11-esből, ill. Bifouma 64.)
Bordeaux–Angers 1–3 (Rolán 70., ill. N’Doye 61., Yattara 64., Bourillon 87.)
Lorient–Toulouse 1–1 (Z. Touré 91., ill. Ben Yedder 49.)
Gazélec Ajaccio–Lille 2–4 (Pujol 41., A. Touré 86., ill. Boufal 19., 74., 84., P. Martinez 88. – öngól)
Bastia–Saint-Étienne 0–1 (Roux 75.)

1. Paris SG 34 27 5 2 89–18 +71 86
2. Lyon 34 16 8 10 55–35 +20 56
3. Monaco 33 14 13 6 48–40 +8 55
4. Nice 34 15 9 10 51–38 +13 54
5. Saint-Étienne 34 16 6 12 40–34 +6 54
6. Lille 34 13 13 8 37–27 +10 52
7. Rennes 33 13 12 8 50–42 +8 51