Dopping: 68 BL- és El-játékos mintája gyanús, biológiai útlevél jön?

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.09.21. 11:22
Hatvannyolc labdarúgónál mutattak ki magas tesztoszteronszintet a 2008 és 2013 között elvégzett ellenőrzések során, ám ezeket az eseteket az európai szövetség (UEFA) nem publikálta – állítja az ARD német televízió.

A médium arról számolt be, hogy az UEFA megrendelésére többségében az európai kupákban, a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában 2008 és 2013 között 4195 vizeletmintát vettek 879 játékostól, közülük 68-nál – azaz 7.7 százalékuknál – magas tesztoszteronszintet állapítottak meg. Ez bizonyos esetekben akár doppingolásra is utalhat. Neveket nem közöltek. A mintákat 12 európai laboratóriumban elemezték ki.Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában 2008 és 2013 között 4195 vizeletmintát vettek 879 játékostól, közülük 68-nál – azaz 7.7 százalékuknál – magas tesztoszteronszintet állapítottak meg. Ez bizonyos esetekben akár doppingolásra is utalhat. Neveket nem közöltek. A mintákat 12 európai laboratóriumban elemezték ki.

Az UEFA nem tette közzé az eseteket, nem is kért B-próbákat, hanem az illetékesek azt javasolták, hogy idővel vezessenek be a kerékpárosokéhoz hasonlóan biológiai útlevelet a futballistáknál is.

Az UEFA azt sem firtatta a laboroknál, hogy a magas tesztoszteronszint anabolikus szteroidok szedésével függhet-e össze.

Az európai szövetség az ARD beszámolójára reagálva visszautasította a doppinggyanút, és azt, hogy a tiltott szerek használata általános jelenség lenne a sportágban.

A német televíziós társaság – brit The Sunday Times lappal együtt – augusztusban a Nemzetközi Atlétikai Szövetséget (IAAF) vádolta meg azzal, hogy több száz közép- és hosszútávfutó gyanús vérmintáit tárolja 2000 óta, és mégsem tett semmit a doppingolók leleplezésére.

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: Átrok Zalán már három gólt szerzett az élvonalban

Utánpótlássport
3 órája

Debrecenben zárul a 2025-ös őszi idény

Labdarúgó NB I
7 órája

Robbie Keane: Az újabb három pont közel repítene bennünket az álmainkhoz!

Európa-liga
7 órája

Európa-liga: Varga Barnabásban bíznak a legtöbben

Európa-liga
7 órája

U18-as válogatott: győzelem a szlovákok ellen Dunaszerdahelyen

Utánpótlássport
7 órája

„Professzionalizmus, elegancia, tisztelet” – így emlékeznek a klubok Jenei Imrére

Minden más foci
8 órája

Érdekes hírek érkeztek Bulgáriából: fejetlenség a Ludogorecnél!

Európa-liga
12 órája

El: iraki származású svéd játékvezető a Ferencváros–Ludogorec meccsen

Európa-liga
Tegnap, 12:03
Ezek is érdekelhetik