DiaEuro 2015: kemény meccsen döntetlen a bosnyákokkal

2015.07.20. 14:00
Küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen 1–1-es döntetlent ért el a magyar cukorbeteg futsalválogatott a Kolozsváron zajló Európa-bajnokságon.

A bosnyákok először szerepelnek a kontinensviadal 2012 óta íródó történetében. Talán ezért is kezdődött kissé lassan a csata. Az ellenfél játékának feltérképezése után beindultak a csapatok, nagyon jó iramú meccset láthatott a Sala Polivalenta közönsége. Rezessy Bálint szerezte az első gólt, ám a bosnyákok rögtön egyenlítettek az első játékrész elején.

Mindkét kapura rengeteg lövés zúdult. Az első félidőben Tövisháti Tamás, majd a másodikban Gremsperger Gábor nagyszerűen védett.

Kulcsmomentum lehetett volna a 23. perc, amikor kétszer is bosnyák kezet ért a labda a hatoson belül, ám a játékvezető erősen kétséges ítéletet hozva nem adta meg a büntetőt. A végeredmény 1–1 maradt, tehát egy ponttal rajtolt a magyar válogatott.

Kedden, magyar idő szerint 14 órakor a mieink Szlovéniával játszanak.

DIAEURO 2015, KOLOZSVÁR
Csoportkör, 1. mérkőzés

Magyarország–Bosznia-Hercegovina 1–1
Magyarország: Tövisháti – Földvári, Nagy R., Pinczés, Brondics. Csere: Gremsperger, Sándor, Rezessy, Czernai, Purguly
G: Rezessy (6.), ill. Ceranic (8.)
A csoport másik mérkőzésén: Belgium–Szlovénia 0–5
A B-csoport állása: 1. Szlovénia 3 pont, 2. Magyarország és Bosznia-Hercegovina1–1, 4. Belgium 0