Női vb: ezért kár volt sietni; bombameglepetés Monctonban

2015.06.14. 00:39
A kanadai női világbajnokság F-csoportjának másodiki fordulójában Franciaország óriási meglepetésre kikapott Kolumbiától, míg az angolok a várakozásoknak megfelelően megverték Mexikót. Az E jelű négyesben a brazilok biztossá tették a továbbjutásukat, sőt Costa Rica döntetlenjének köszönhetően az első helyüket is.

Bombameglepetés Monctonban! A világranglista harmadik helyén álló francia válogatott 2–0-s vereséget szenvedett Kolumbiától, ezzel visszacsúszott a csoport harmadik helyére. A dél-amerikaiak második gólját – amely a hosszabbításban született – Sarah Bouhaddi kapus óriási hibája előzte meg. A kolumbiaiak első világbajnoki győzelmüket aratták.francia válogatott 2–0-s vereséget szenvedett Kolumbiától, ezzel visszacsúszott a csoport harmadik helyére. A dél-amerikaiak második gólját – amely a hosszabbításban született – Sarah Bouhaddi kapus óriási hibája előzte meg. A kolumbiaiak első világbajnoki győzelmüket aratták.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (1.44-TŐL A FRANCIA KAPUS NAGY HIBÁJA)

A csoport másik mérkőzésén Mexikó 2–1-re kikapott Angliától, amely legutóbbi tizenegy vb-góljából kilencet a második félidőben szerzett.

Az E jelű kvartettben a Martával felálló brazilok 1–0-ra legyőzték a spanyolokat, így – a Costa Rica-iak döntetlenjének is köszönhetően – csoportelsőként bejutottak a legjobb tizenhat közé. A győztes gól előtt Célia Jiménez, az európai csapat védője hatalmasat mentett, de pechjére éppen Andressa Alves elé kotorta a labdát, aki másodjára már nem hibázott.

SZEGÉNY CÉLIA, EZÉRT KÁR VOLT ENNYIRE SIETNI…

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, KANADA
2. FORDULÓ, E-CSOPORT
Brazília–Spanyolország 1–0
(A. Alves 44.)
Dél-Korea–Costa Rica 2–2 (Dzsi Szo Jun 21. – 11-esből, Dzson Ga Ul 25., ill. M. Herrera 17., Villalobos 89.)