Női vb: 10–1, „mesterhármas” két öngóllal, öt perc alatt tripla

2015.06.13. 05:57
A kanadai női világbajnokságon a „halálcsoport” második fordulójában az ausztrál válogatott 2–0-ra megverte Nigériát, míg az Egyesült Államok gól nélküli döntetlenre végzett Svédországgal. A C jelű kvartettben a svájciak megismételhetetlen meccset játszottak Ecuadorral, a címvédő Japán pedig bejutott a legjobb tizenhat közé.

Az ausztrál csapat mindkét találatát a címeres mezben immáron 13 gólnál járó Kyah Simon jegyezte. A 23 esztendős csatár hazája első játékosa, aki két meccsen is duplázott a női világbajnokságok történetében.ausztrál csapat mindkét találatát a címeres mezben immáron 13 gólnál járó Kyah Simon jegyezte. A 23 esztendős csatár hazája első játékosa, aki két meccsen is duplázott a női világbajnokságok történetében.

A játéknap rangadóján a kétszeres aranyérmes Egyesült Államok nem bírt a 2003-as döntős Svédországgal, de így is nagy lépést tett a továbbjutás felé. A felek ötödször találkoztak egymással – háromszor az amerikaiak nyertek –, ezzel e két csapat párharca a leggyakoribb a hölgyek vb-jén.

A C-csoportban rendezett Svájc–Ecuador mérkőzés minden képzeletet felülmúlt, a két csapat örökre beírta magát a történelemkönyvekbe. A dél-amerikai együttes védője, Angie Ponce „mesterhármast” ért el, apró szépséghiba, hogy kétszer a saját kapuját vette be. A 153 (!) centiméter magas középhátvéd elmondhatja magáról, ő szerezte mindkét nemzet történetének első világbajnoki gólját.

A svájciaknál a második félidő elején Fabienne Humm öt perc alatt háromszor is betalált, ezzel a női vb-k leggyorsabb tripláját jegyezte. Csapattársa, Ramona Bachmann két percen belül kétszer köszönt be, ő is három góllal zárt.

A svájciak 10–1-es sikerével végződött meccsen a felek beállították a vb-gólcsúcsot, hiszen tizenegy gólt korábban csak a 2007-es Németország–Argentína (11–0) találkozó hozott.

A csoport másik mérkőzésén a címvédő japánok Kamerun legyőzésével kvalifikálták magukat a legjobb tizenhat közé.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA (1.25-TŐL A SVÁJCIAK KÉT VICCES GÓLJA)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, KANADA
2. FORDULÓ, C-CSOPORT
Svájc–Ecuador 10–1 (Ponce 24., 71. – mindkettő öngól, Aigbogun 45+2., Humm 47., 49., 52., Bachmann 60., 61., 81. – az elsőt 11-esből, Moser 76., ill. Ponce 64.)
Japán–Kamerun 2–1
(Szamesima 6., Szugaszava 17., ill. Nchout 90.)