Eurofutball: nem kegyelmezett a Porto, hengereltek Quaresmáék

2015.04.06. 22:50
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Pro League) felsőházi rájátszásának első fordulójában az alapszakaszgyőztes FC Bruges hazai pályán 2–1-re legyőzte a Standard Liege-t.

Pedig a vendégek nagyszerűen rajtoltak, már a második percben vezettek, de a házigazda Lior Refaelov két büntetőjével fordított. A bruges-i együttes sorozatban a nyolcadik tétmérkőzését nyerte meg.

Norvégiában az újonc Mjöndalen győzelmével vette kezdetét az idény. Az együttesnek már a feljutás is kisebb csodával jött össze, hiszen a másodosztály feljutásról döntő rájátszásának fináléjában a 93. percig hátrányban volt, akkor azonban öngóllal hosszabbításra mentette a meccset. Ott pedig már beindult, és egy büntetőt is értékesítve 4–1-re nyert – egészen hasonló forgatókönyvet láthatott az 1602 szurkoló, mint a Real Madrid BL-győzelme során. A Mjöndalen pedig, ha már feljutott, és az idény első meccsét hazai pályán játszhatta, meg is nyerte az összecsapást, így elsőként ez a csapat vezette a norvég bajnokságot, ezt pedig már senki sem veheti el tőle.

A napot a rekordbajnok Rosenborg zárta az élen, miután 5–0-ra kiütötte az Aalesundot, utóbbi viszont viszont így sem utolsó, mivel a Lilleström egypontos levonással indította a bajnokságot.

Kovács Péter
együttese, a Strömsgodset nem indította fényesen az évet, 3–1-re kikapott a Valerenga otthonában. A magyar támadó a 77. percben állt be csereként, az eredményen már ő sem tudott változtatni.

Svédországban a 21-szeres bajnok Malmö rekordgyőzteshez méltóan kezdte meg a szezont, a GIF Sundsvall ellen már a hatodik percben vezetett, sőt, a 20.-ra már háromgólos előnyre tett szert. A házigazda egy büntetővel szépített, sőt, Enock Kofi Adu kiállítása után emberelőnybe is került, de újabb gólt így is csak a vendégek szereztek már.

Guzmics Richárd csapata, a Wisla Kraków 2–2-es döntetlent játszott a Jagiellonia Bialystok otthonában. A magyar védő kezdőként egy félidőt kapott, a szünetben a házigazda vezetett, de a 71. percig fordítottak a vendégek. Egészen a ráadásig úgy tűnt, hogy meg is nyerik a rangadót, és feljönnek a 4. helyre, egy pontra ellenfelükre, de a 94. percben Patryk Tuszynski ismét betalált.

A holland másodosztályban a sérüléséből lábadozó Vida Kristophert nélkülöző De Graafschap hazai pályán 2–0-ra kikapott a Volendamtól, Törökországban pedig botlott a Besiktas, amelynek hátránya így három pont a Galatasarayjal szemben.

Portugáliában a bajnoki tabella második helyét elfoglaló Porto hozta a kötelezőt, és könnyedén, 5–0-ra legyőzte az Estorilt, ezzel pedig továbbra is tapad az éllovas Benficára.

Anderlecht–Charleroi 1–0
Az állás: 1. FC Bruges 34 pont, 2. Gent 32 (2–0), 3. Anderlecht 32 (1–0), 4. Standard Liege 27, 5. Kortrijk 26, 6. Charleroi 25

SVÉDORSZÁG, ALLSVENSKAN
1. FORDULÓ

AIK–Halmstad 2–1
GIF Sundsvall–Malmö FF 1–4
Az élmezőny állása: 1. Malmö 3 (4–1-es gólkülönbség), 2. Gefle 3 (2–0), 2. Hammarby 3 (2–0)