Ligue 1: Lucas és Cavani döntött a PSG-OM csúcsrangadón

2014.11.09. 23:02
Lucas indította el a PSG-t a győzelem felé (Fotó: Reuters)
A Paris SG hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott az Olympique Marseille ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap esti csúcsrangadóján, így egy pontra megközelítette a listavezető OM-et.

Akármilyen nagy sorozata is volt a kétezres években a Lyonnak, a francia élvonal klasszikusa mindig is a PSG–Marseille rangadó maradt, amely most valódi csúcsderbi volt – és a csapatok nem is bizonyultak méltatlannak ehhez a kitételhez.

Az OM kezdett jobban, a 4. percben André-Pierre Gignac a kapufát találta el, majd a 8.-ban Dimitri Payet lőtt a kapu mellé. A PSG lassan bemelegedett, Javier Pastore lövését Steve Mandandának kellett védenie, majd Edinson Cavani és Pastore kísérleteit egyaránt a bevetődő OM-védők hatástalanították.

A párizsiak a 38. percben egy bal oldali beadás után kerültek előnybe: Ezequiel Lavezzi lőtte középre a labdát, amely egy menteni igyekvő Mendy mellett érkező Lucas Mourához került, róla pedig a kapuba. Ez volt Lucas hatodik gólja a szezonban, a PSG pedig előnnyel fordulhatott, miután megúszott egy Payet-helyzetet.

A második félidőben sem lankadtak a csapatok, a 65. percben már 26 lövést lehetett feljegyezni – gól azonban továbbra is csak az egyikből született, maradt az 1–0 a PSG-nek. A 66. percben Lavezzi helyére érkezett Zlatan Ibrahimovic, két perccel később Cabaye kísérletezett kétszer – egyszer Mandanda szúrt ki vele, egyszer nem talált kaput. Az OM egyenlítési reményeinek a 78. percben Giannelli Imbulának kiosztott piros lap tett be eléggé – a déliek ennek ellenére rendületlenül próbálkozak Salvatore Sirigu kapujának bevételével.

A rangadóra aztán Edinson Cavani tett pontot: a jobb oldalról Serge Aurier ívelt középre remekül, Cavani pedig mintaszerű fejest küldött a kapuba – 2–0-ról, emberhátrányban nem lehetett visszajönni. Győzelmével a veretlenségét megőrző PSG egy pontra csökkentette hátrányát a továbbra is listavezető Marseille-jel szemben. Az OM, PSG kettős mögé teljes gőzzel megérkezett közben a Lyon, mely délután sorozatban az ötödik sikerét aratta.