FIFA: öt-öt Real- és brazil védő az év csapatába jelöltek között

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.11.26. 12:01
null
Pepe és Sergio Ramos is bekerült a Real Madridból a jelöltek közé (Fotó: Action Images)
A profi labdarúgók nemzetközi szervezete (FIFPro) szerdán megnevezte a húsz védőt, akik közül négyen bekerülnek az év csapatába, amelyet a nemzetközi szövetség (FIFA) januári Aranylabda-gáláján hirdetnek ki.

 

A Bajnokok Ligája-győztes – és a spanyol élvonal első helyén álló – Real Madrid teljes fegyverzetben tündököl, a húszas listára ugyanis Daniel Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Raphaël Varane és Marcelo is felkerült.

A királyi gárda mellett a Barcelona sem panaszkodhat, a Jordi Alba, Dani Alves, Javier Mascherano, Gerard Piqué kvartettel képviseli magát, a világbajnok német válogatottból pedig a Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels trió került be.

A felsorolt spanyol négyes mellett még a brazilok is megelőzik a nationalelfet, sőt, mindenki mást is! A hazai vb-n negyedik helyet megszerző dél-amerikaiak közül ugyanis Dani Alves és Marcelo mellett David Luizt, Thiago Silvát, valamint Filipe Luist is nevezték.

Az ezüstérmes argentinoktól Mascherano mellett Pablo Zabaleta fért még fel a listára, a spanyol bajnok Atlético Madridból Diego Godín, míg a Bayern Münchenből a Boateng, Lahm duó mellett az osztrák David Alaba.

A Chelsea Filipe Luis mellett Braniszlav Ivanovics, a Manchester City pedig Zabaleta mellett Vincent Kompany révén is képviselteti magát a húszas névsorban.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: akár kétmillió forintba is kerülhet egy jegy a döntőre

Foci vb 2026
2025.09.04. 10:14

Ezt sem láttuk jönni: Sergio Ramos dalban siratja pályafutása madridi időszakát

Spanyol labdarúgás
2025.09.01. 09:19

Olvasóink Lamine Yamalnak adnák az Aranylabdát

Minden más foci
2025.08.25. 14:16

Szavazzon, ön szerint kinek kellene kapnia a 2025-ös Aranylabdát!

Minden más foci
2025.08.21. 15:55

Messi nélkül, Luis Suárez duplájával jutott elődöntőbe az Inter Miami – videó

Minden más foci
2025.08.21. 10:13

Marshall-futballterv – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
2025.08.20. 23:16

Hiába van Aranylabdád, ha még nem játszottál a Milanban…

Képes Sport
2025.08.20. 11:07

Kis lépés a világfutballnak, hatalmas ugrás a Marshall-szigeteknek

Minden más foci
2025.08.16. 13:04
Ezek is érdekelhetik