Románia: „A saját fajtáját próbálta segíteni” - vádolják a magyar bírót

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.10.28. 11:57
Etnikai alapú részrehajlással vádolták meg Kovács Istvánt, az egyik legelismertebb romániai futballbírót, aki vasárnap a marosvásárhelyi ASA és a bukaresti Steaua mérkőzését vezette.

A meccset meglepetésre 1–0-ra a marosvásárhelyi együttes nyerte meg az éllovas Steaua ellen. A romániai sportsajtó egyöntetű véleménye szerint a bíró olyan hibákat követett el, amelyek befolyásolták a mérkőzés eredményét. Nem állította ki az első félidőben azt a marosvásárhelyi játékost, aki az ellenfél sérülését eredményező durva szabálytalanságot követett el, és a Steaua játékosának mutatott fel sárga lapot szabálytalanság színleléséért, amikor a vásárhelyi kapus lövőhelyzetben buktatta a 16-oson belül.

Dumitru Dragomir, a román első osztályú bajnokságot szervező Liga 1 volt elnöke egy televíziós interjúban kijelentette: „Kovács István a saját fajtáját próbálta segíteni. (...) Jó bíró, de ezen a mérkőzésen azért tévedett, mert így akarta” – jelentette ki Dragomir. Vádjainak tág teret szentelt a romániai sajtó, amely azzal együtt is magyar csapatnak tekinti a marosvásárhelyi együttest, hogy a mérkőzésen egyetlen magyar nevű játékos öltötte magára a marosvásárhelyi mezt.

A Liga 1 közleményben követelte a bíró megbüntetését, Razvan Burleanu, a bírói bizottságot is működtető a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke pedig kijelentette: Kovács Istvánt több fordulóra eltiltják, és nem engedik el Angliába, ahol az angol ifjúsági válogatott mérkőzésén kellett volna bíráskodnia.

A 30 éves, nagykárolyi származású Kovács Istvánt a hét végi bíráskodása ellenére a második helyre sorolta hétfőn a bírói bizottság azon a listán, amelyen a 2015-ben nemzetközi mérkőzésekre is igénybe vehető román játékvezetőket ajánlotta a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) figyelmébe.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: két meccs után hibátlanok a bosnyákok, Románia gólt kapott, de nyert San Marinóban

Foci vb 2026
2025.03.24. 22:49

Bukarestben tört meg a bosnyákok rossz sorozata: megverték a románokat

Foci vb 2026
2025.03.21. 22:57

Sportlegenda-különdíjat kapott Romániában Bölöni László

Minden más foci
2025.03.19. 08:09

Kiderült, kivel találkoznak a mieink a férfi kosár vb-előselejtezőben

Kosárlabda
2025.03.14. 15:20

Kikaptak hat góllal, az alapszakasz után menesztették a korábbi Fradi-csatárt

Minden más foci
2025.03.11. 09:57

Magyarországot ábrázoló pólója miatt került konfliktusba a román szövetségi kapitánnyal a székely birkózó

Birkózás
2025.03.04. 17:04

Érvényben marad a románok zárt kapus büntetése

Minden más foci
2025.02.13. 18:22

Edzőt váltott a román kiesőjelölt, Miriuta lesz az új szakvezető – sajtóhír

Minden más foci
2025.01.27. 14:02
Ezek is érdekelhetik