Románia: Piturca még a héten távozik a válogatottól?

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.09.08. 18:03
A román sportsajtót egyre élénkebben foglalkoztatja Victor Piturcának, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának az esetleges távozása.

A Digi Sport televízió hétfői híradása szerint óráról órára nő a valószínűsége annak, hogy Piturca már ezen a héten a szaúdi al-Ittihad Dzsidda együtteséhez igazol. Romániában a szaúdi sajtó híradásai alapján terjedt el egy héttel ezelőtt a hír, hogy a szövetségi kapitány otthagyja a válogatottat. Az első híradásokra reagálva Piturca azt nyilatkozta, egyszázalékosnál alacsonyabb a valószínűsége a távozásának.

A román sajtóban azonban több olyan cikk jelent meg az elmúlt napokban, amelyik már az utódlás kérdését feszegeti. A szaúdi sajtóra hivatkozva a román sportlapok azt közölték: Piturca előszerződést írt alá az al-Ittihaddal, a klub küldöttsége hétfőn érkezik Bukarestbe a tárgyalások utolsó fordulójára. Ha sikerül megállapodni, a tréner csütörtökön már az új klubjánál mutatkozik be.

A vasárnapi Görögország-Románia Eb-selejtezőről hazatérő Razvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke abbéli reményének adott hangot, hogy az 1–0-s román győzelem után Piturca már nem fogja otthagyni a válogatottat. Azt is hozzátette azonban, hogy a szövetségnek jól jönne az a kártérítés, amelyet a kapitánynak abban az esetben kellene kifizetnie, ha a határidő lejárta előtt kívánná felbontani a szerződését.

A Mediafax hírügynökség közlése szerint Piturca évi 400 ezer eurót (125 millió forintot) keres szövetségi kapitányként, a szaúdi klub viszont évi 900 ezer eurót ajánlott neki, és további 700 ezret a szakmai stábjának. A Digi Sport televízió úgy tudja, Piturca a román válogatottnál dolgozó teljes szakmai stábbal együtt igazolhat át az al-Ittihadhoz.

Románia Magyarországgal azonos selejtezőcsoportból próbál kijutni a 2016-os franciaországi Eb-re. A két együttes október 11-én Bukarestben mérkőzik meg egymással.

Legfrissebb hírek

Összejöhet az UEFA rémálma, történelmi zakóra is szükség lehet San Marino pótselejtezős szerepléséhez

Foci vb 2026
5 órája

Románia a 95. percben szerzett góllal legyőzte a vb-selejtezőben eddig hibátlan Ausztriát

Foci vb 2026
18 órája

Gyász: elhunyt a román válogatott labdarúgó, aki Magyarországon is edzősködött

Minden más foci
2025.10.11. 16:14

Az angol válogatott a 70. győzelmét aratta Wales felett

Angol labdarúgás
2025.10.09. 23:06

Futsal Eb-pótselejtező: minden magyar egészséges, de Rutai és Szalmás nem játszhat

Magyar válogatott
2025.09.17. 17:00

Futsal: Hadnagy István szerint taktikailag és fizikailag is jó a magyar válogatott

Magyar válogatott
2025.09.15. 12:18

Női kézilabda: összeesett Korsós Dorina csapattársa, a Rapid a román protokollt bírálja

Kézilabda
2025.09.14. 12:12

Felajánlotta lemondását a román szövetségi kapitány

Foci vb 2026
2025.09.10. 18:46
Ezek is érdekelhetik