Ligue 1: két tizenegyes, lesgól, a Bordeaux kitömte a Monacót

2014.08.17. 22:57
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójában a Bordeaux nagyszerű második félidei játékának köszönhetően 4–1-re legyőzte a Monacót, így két fordulót követően holtversenyben az élre állt.
Subasic négy gólt és egy sárga lapot kapott a mérkőzésen (Fotó: Action Images)

Nem indult jól a szezon a Monaco számára, hiszen a Lorient elleni otthoni vereség után újabb meccset vesztett el. Pedig ezúttal nem kezdtek rosszul, hiszen a szünetre vezetéssel vonult a hercegségbeli gárda, Dimitar Berbatov volt eredményes, fejjel.

A fordulást követően egyből egyenlített a Bordeaux, egy jobb oldali beadás után Diego Contento fejelte vissza a labdát, Diego Rolan pedig közelről a hálóba kotort.

Sőt, egyórányi játék után egy könnyű síppal befújt büntetőből Emiliano Sala lőtte erőből az elmozduló Subasic mellett laposan a kapuba, így fordított a Bordeaux.

Pillanatokkal később pedig már a harmadik gólját szerezte a hazai csapat, egy jobb oldali szabadrúgás után Sane csúsztatását ismét Rolan terelte kapuba a hosszú kapufánál, más kérdés, hogy méretes lesen volt.

Negyedórával a vége előtt végleg eldőlt a mérkőzés, Subasic is összehozott egy tizenegyest, és Kazri is magabiztos volt.

Saint-Étienne hazai pályán 3–1-re nyert a Reims ellen, ezzel a tízszeres bajnok továbbra is hibátlan – ezt rajta kívül egyedül a később játszó Bordeaux mondhatja el magáról.

Nem indult jól a Saint-Étienne meccse, Loic Perrin öngóljával a Reims került előnybe, de egyórányi játék után a házigazda egyenlített, majd megfordította a meccset.

A nap harmadik mérkőzésén a Montpellier 2–0-ra nyert a Marseille otthonában, így utóbbi együttes nyeretlen maradt.

Az Olympique Marseille otthona, a felújított Vélodrome (Fotó: Reuters)

LIGUE 1
2. FORDULÓ
Bordeaux–Monaco 4–1
(Rolan 48., 65., Sala 61. – 11-esből, Kazri 75. – 11-esből, ill. Berbatov 45.)
Saint-Étienne–Reims 3–1 (Gradel 60., Monnet-Paquet 70., Erdinc 81., ill. Perrin 27. – öngól)
Marseille–Montpellier 0–2 (Mounier 19., Sanson 69.)

1. Saint-Étienne225–1+46
1. Bordeaux225–1+46