Aranycipő: csodagóljával egyedüli első C. Ronaldo

2014.05.05. 11:47
Cristiano Ronaldo immár egyedüliként vezeti az Aranycipő-versenyt (Fotó: Reuters)
A hajrájához közeledik az Aranycipő-verseny, így most már minden megszerzett találatnak kiemelt jelentősége van. A Real Madrid portugál támadója, Cristiano Ronaldo ráadásul nem is akármilyen gólt szerzett, ezzel pedig egyedüliként vezeti a rangsort.

Az aranylabdás sztár a Valencia elleni hazai bajnoki 92. percében Di María bal oldali beadása után szenzációsan, sarokkal talált a kapuba, megmentve egy pontot a szenvedő királyi gárdának (2–2). Ronaldo szezonbeli 31. bajnoki gólját szerezte meg, ezzel pedig második helyre szorította a hétfő este a Crystal Palace otthonában pályára lépő Luis Suárezt.

SZAVAZÁS

A reális esélyeket tekintve immár négyesélyes a verseny a 2013–2014-es Aranycipőért. Ön szerint ki lesz a befutó?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik helyért sincs már holtverseny, a Barcelona ugyan szintén csak ikszelt otthon – itt a 92. percben a vendég Getafe volt eredményes (2–2) –, de Lionel Messi ismét betalált, így maga mögött hagyta a Levante otthonában meglepetésre 2–0-ra kikapó Atlético Madrid támadóját, Diego Costát.

A vasárnapi bajnokin csereként már pályára lépő Gulácsi Péter salzburgi csapattársai sem tétlenkedtek, Jonatan Soriano és Alan is eredményes volt a Ried elleni 4–0 során, így előbbi a idénybeli 31. találatával nagy lépést tett az ötödik hely felé, utóbbi pedig 26. góljával a 9. pozícióba jött fel.

A hétvégén véget érő holland élvonal utolsó fordulójában is betalált Otigba Kenneth heerenveeni csapattársa, Alfred Finnbogason – az együttes az Európa-liga-indulásért vívott rájátszásban még érdekelt lesz ebben a szezonban – , így a 7. helyre szorította a Torino támadóját, Ciro Immobilét.