Világfutball: Ribéry sajnálja, hogy Ibrahimovic nincs köztük

Vágólapra másolva!
2013.12.11. 15:10
Franck Ribéry, a Bayern München labdarúgója örömmel nyugtázta, hogy ott van az idei Aranylabda-szavazás háromfősre szűkített listáján, de sajnálja, hogy Zlatan Ibrahimovic nincs köztük.

„Boldog vagyok, nekem, a klubomnak és a családomnak egyaránt megtiszteltetés, hogy ott vagyok a három között, a folytatásban reméljük a legjobbakat – mondta Ribéry kérdésre válaszolva a Bayern keddi, Manchester City elleni BL-meccse (2–3) után. – Kicsit szomorúvá tesz viszont, hogy Zlatan Ibrahimovic nincs köztünk, hiszen az évek során semmit sem veszített a futballtudásából, és nagyszerű dolgokat vitt véghez a Paris Saint-Germainben."

Ribéryt arról is faggatták, mit gondol hazája, Franciaország válogatottjának világbajnoki csoportjáról (a „kékek" ellenfele Svájc, Ecuador és Honduras lesz jövő nyáron Brazíliában).

„Lehetett volna rosszabb is a sorsolás, de nem szabad félvállról venni ezt a csoportot sem. Nagyon komolyan kell állni a feladathoz, legalább úgy, mint az ukránok elleni pótselejtező-visszavágón" – válaszolta Ribéry, utalva a kijevi 0–2 után hazai 3–0-val kiharcolt továbbjutásra.

A FIFA január 13-i zürichi gáláján jelentik be, hogy a három jelölt – Ribéry, Cristiano Ronaldo (Real Madrid) és Lionel Messi (Barcelona) – közül ki kapja meg az idei Aranylabdát.

Legfrissebb hírek

Musialát hamarosan megműtik Münchenben

Klub-vb
Tegnap, 16:12

„Ritkán voltam ennyire dühös a félidőben” – Vincent Kompany Musiala sérülése után

Klub-vb
Tegnap, 9:39

Musialának eltört a szárkapocscsontja, legalább négy hónapos kihagyás vár rá

Klub-vb
Tegnap, 8:36

Musiala súlyos sérülést szenvedett, Müller elköszönt: kiesett a Bayern München

Klub-vb
2025.07.05. 19:55

Videó: Musiala ütközött Donnarummával, borzalmas sérülés lett a vége

Klub-vb
2025.07.05. 19:34

A Bayern sem tud a széllel szemben gazdálkodni: a topjátékosnak topfizetés kell!

Német labdarúgás
2025.07.05. 17:06

PSG–Bayern: nem árt az óvatosság itt sem, ott sem

Klub-vb
2025.07.05. 11:03

Erre ki számított? Nico Williams 2035-ig szerződést hosszabbított

Spanyol labdarúgás
2025.07.04. 11:08
Ezek is érdekelhetik