Ligue 1: Ibra és Cavani újra betalált, száguld a PSG

2013.12.14. 19:00
Edinson Cavaninak megint volt mit ünnepelnie, újra góllal járult hozzá a PSG győzelméhez (Fotó: Reuters)
Az éllovas Paris Saint-Germain idegenben 3–1-re legyőzte a Rennes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A PSG nem játszott nyomasztó fölényben az első félidőben, de Thiago Motta távoli lövésével megszerezte a vezetést. A szünet után Zlatan Ibrahimovic büntetőből növelte a PSG előnyét – a svédnek ez volt a 14. gólja a bajnokságban, vezeti a Ligue 1 góllövőlistáját –, és bár a bretonok szépítettek, a végén újra meglett a kétgólos különbség, ugyanis egy ellencsapásból a másik párizsi gólgép, Edinson Cavani is a kapuba lőtt (ő 12-nél tart).

Bár Radamel Falcao továbbra is sérült, a Monaco nélküle is képes volt folytatni győzelmi sorozatát: a Guingamp elleni volt sorozatban a hercegségbeliek ötödik diadala.

A Nice hét vereség után újra győzött: a Sochaux ellen győztes gólt szerző Eric Bauthéac 404 perces nizzai góltalansági szériát tört meg.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
18. FORDULÓ
December 14., szombat
Rennes–Paris Saint-Germain 1–3 (Alessandrini 67., ill. Thiago Motta 19., Ibrahimovic 52. – 11-esből, Cavani 91.)
Ajaccio–Lorient 1–2 (Arrache 44., ill. Aboubakar 39., Aliadiere 73.)
Evian TG–Reims 1–1 (Mensah 73., ill. Ayité 90.)
Guingamp–Monaco 0–2 (Martial 4., Kurzava 42.)
Nantes–Toulouse 1–2 (Djilobodji 82., ill. Didot 55., Akpa Akpro 71.)
Nice–Sochaux 1–0 (Bauthéac 24.)