Ligue 1: fizethet az edző, 1062 perc után gólt kapott a kapus

2013.12.08. 15:52
Megtört a Lille csodás szériája: 1062 perc után ismét gólt kapott Vincent Enyeama kapus. A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójában ki is kapott a Lille 1–0-ra a Bordeaux vendégeként.

A mérkőzés előtt Francis Gillot, a Bordeaux vezetőedzője azzal viccelődött, hogy fizeti az ellátását annak a játékosnak, aki gólt szerez a Lille ellen. Nos, a „szerencsés" a kameruni légiós, Landry N'Guémo lett, aki a 27. percben volt eredményes egy megpattanó lövéssel a találkozón, amivel megszakította Enyeama 1062 perce tartó góltalanságát. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Maxime Poundjét az 57. percben kiállították, ám a Lille emberelőnyben sem tudott egyenlíteni.azzal viccelődött, hogy fizeti az ellátását annak a játékosnak, aki gólt szerez a Lille ellen. Nos, a „szerencsés" a kameruni légiós, Landry N'Guémo lett, aki a 27. percben volt eredményes egy megpattanó lövéssel a találkozón, amivel megszakította Enyeama 1062 perce tartó góltalanságát. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Maxime Poundjét az 57. percben kiállították, ám a Lille emberelőnyben sem tudott egyenlíteni.

A nigériai kapus egyébként nem volt messze a ligacsúcstól: a Ligue 1 rekordja 1176 perc kapott gól nélkül. A Monaco ha nyer este az Ajaccio ellen, visszaveszi második helyét a tabellán a Lille-től.

Goal N'Guémo - Bordeaux 1-0 Lille (08-12-2013... by video4all

LIGUE 1
17. FORDULÓ
Bordeaux–Lille 1–0 (N'Guémo 27.)
Bastia–Olympique Lyon 1–3 (Raspentino 34., ill. Lacazette 53., Benzia 56., Gomis 86.)
Toulouse–Montpellier 1–1 (Aguilar 72., ill. S. Camara 19.)