Eurofutball: lépett egyet a PL felé a Leicester, Vassék kikaptak

2013.05.09. 23:12
A Leicester City David Nugent 82. percben született góljával 1–0-ra legyőzte a Watfordot az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) rájátszásának elődöntőjében. A két csapat vasárnap Watfordban ismét megmérkőzik, május 27-én pedig a győztes csap össze a Brighton & Hove Albion és a Crystal Palace párharcának továbbjutójával a Premier League-tagságért a Wembleyben.

Svájcban a sereghajtó Servette a Thun elleni győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit. Görögországban a Panathinaikosz megszerezte a 6. helyet a Xanthi ellenében, miután több mint egy félidőt emberelőnyben játszott.

Romániában a zsilvásárhelyi Pandurii hozta a kötelezőt a Constanta ellen, így őrzi a harmadik helyét. A kolozsvári CFR a szörényváriak elleni hazai vereségével ugyanakkor csak a 9. helyen áll a tabellán. Vass Ádám kezdőként kapott lehetőséget a CFR-ben, a 61. percben lecserélték.

Pandurii Tarhu Jiu–Viitorul Constanta 4–1
Az élmezőny állása: 1. Steaua 72 pont (már bajnok), 2. Petrolul Ploiesti 56 (53–29), 3. Pandurii Targu Jiu 56 (50–38) Svájcban a sereghajtó Servette a Thun elleni győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit. Görögországban a Panathinaikosz megszerezte a 6. helyet a Xanthi ellenében, miután több mint egy félidőt emberelőnyben játszott.

Az élmezőny állása: 1. Steaua 72 pont (már bajnok), 2. Petrolul Ploiesti 56 (53–29), 3. Pandurii Targu Jiu 56 (50–38)