FIFA-Aranylabda: Ronaldo Messinek adná az elismerést

Vágólapra másolva!
2012.11.06. 15:34
A korábbi brazil válogatott Ronaldo a fifa.com-nak adott nyilatkozatában elmondta, szerinte Lionel Messinek, a Barcelona argentin támadójának kellene kapnia a 2012-es év legjobbjának járó Aranylabdát, noha Cristiano Ronaldo, Xavi Hernández és Andrés Iniesta is kiváló labdarúgó.

A korábban a Barcelonában és a Real Madridban is megforduló Ronaldo úgy véli, a háromszoros aranylabdás Messi rászolgált a negyedik elismerésre is.

„Két játékos közül kerülhet ki a végső győztes (Cristiano Ronaldo vagy Messi), bár Iniesta és Xavi is ott vannak, akik szintén hihetetlen játékosok – formált véleményt Ronaldo. – Azonban a középpályán játszanak, így a szurkolók az ő játékukat nem érzik annyira szenvedélyesnek."

„Az én szavazatomat Messi kapná, mert a góljai és a megnyert trófeái mellett különleges és másfajta futballra képes, mint vetélytársai. Cristiano Ronaldo nagyon technikás, ügyes és gyakorlatias játékos, de Messi rendszeresen váratlan dolgokat mutat be" – folytatta a 36 esztendős, korábbi kétszeres aranylabdás klasszis, aki az év edzőjének José Mourinhót, míg az év női játékosának honfitársát, Martát választaná.

Legfrissebb hírek

Vége a szaúdi kalandnak? Hazatérhet Cristiano Ronaldo

Minden más foci
Tegnap, 19:37

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I 31. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 8:57

Labdarúgás: második lett az UEFA-tornán az U16-os leányválogatott

Utánpótlássport
2025.05.12. 18:52

Labdarúgás: kikapott az ukránoktól az U16-os válogatott

Utánpótlássport
2025.05.10. 16:23

Labdarúgás: szombaton kezdődik az U10-es Bardolino Champions Cup

Utánpótlássport
2025.05.09. 08:59

Moldovában futballoztak kollégáink

Minden más foci
2025.05.06. 21:42

Cristiano Ronaldo fia korosztályos portugál válogatott lett

Minden más foci
2025.05.06. 14:22

Labdarúgás: csaknem 1400 fiatalperc az NB I 30. fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.06. 10:55
Ezek is érdekelhetik