Fogadási botrány: Sapina legfeljebb 1.7-es szorzójú meccseket játszott meg

Vágólapra másolva!
2011.04.12. 09:35
Most már nyílt lapokkal játszik az európai fogadási csalási botrány bochumi perének első számú vádlottja, Ante Sapina. A horvát férfi csütörtökön és hétfőn is részletesen beszélt viselt dolgairól – magyar érintettségű mérkőzésekről azonban még mindig nem szólt.

A 35 éves Sapina elárulta, legfeljebb 1.7-es szorzójú eseményekre fogadott. Azt mondta, a biztosan manipuláltnak gondolt mérkőzések közül minden harmadik-negyedik félresikerült a csalók szempontjából. Öt csillaggal jelölték a tuti tippeket, ezeken a találkozókon a kapus mellett három védőt és egy középpályást is sikerült lefizetni.

Sapina kedvencei azok a találkozók voltak, amelyeken a játékosok saját vereségükre fogadtak. Azt viszont tagadta, hogy egy jól működő szervezetet irányított volna – az együttműködő csalók gyakran átverték egymást, de így is megérte összejátszani.

Az elmúlt tárgyalási napokon az ügyészséggel együttműködő – és ezért valószínűleg enyhébb büntetést kapó – Sapina több ügyről részletesen beszélt: a boszniai NK Travniknak, mint arról beszámoltunk, kifejezetten a fogadási maffia szervezett nyári svájci edzőtábort (és ennek során szinte minden meccsét manipuláltak), a szintén bosnyák játékvezető, az örökre eltiltott Novo Panic karrierjét pedig megvesztegetéssel segítették elő az UEFA-nál.

Legfrissebb hírek

Százas nagyságrendben fogadnak mérkőzésekre török játékvezetők

Minden más foci
13 órája

Ötödször bajnok Kazahsztánban a Kajrat Almati

Minden más foci
2025.10.26. 14:52

Labdarúgás: kiütötték a moldávokat is az U19-es lányok Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.24. 18:54

Labdarúgás: hajrában szerzett góllal verték a bosnyákokat az U18-asok

Utánpótlássport
2025.10.22. 15:34

Labdarúgás: öttel nyertek az U19-es lányok az Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.21. 17:15

Labdarúgás: több mint 1100 fiatalperc az NB I 10. fordulójában

Utánpótlássport
2025.10.21. 09:03

A nyakvágó hely – Kő András publicisztikája

Minden más foci
2025.10.20. 23:44

„A siker nem véletlen” – Cristiano Ronaldo üzent a bombagólja után

Minden más foci
2025.10.19. 13:55
Ezek is érdekelhetik