Törökország: vége a Rijkaard-érának, repült a holland a Galatasaraytól

Vágólapra másolva!
2010.10.20. 11:36
Frank Rijkaard és a török élvonalbeli Galatasaray vezetősége közös megegyezéssel szerződést bontott, miután az isztambuli nagycsapat kifejezetten rosszul szerepelt a holland edző irányításával.

Mint arról kedden beszámoltunk, Rijkaardot az Ankaragücütől elszenvedett hazai vereség (4–2) után magához rendelte Adnan Polat klubelnök, és magyarázatot várt a csapat pocsék bajnoki szereplésére.

A Galatasaray nyolc forduló alatt már négy vereséget szenvedett el, és csupán a 9. helyet foglalja el a tabellán. A holland tréner ellen már a szurkolók is tüntettek, és Fatih Terimet követelték vissza.

Török lapértesülések szerint Rijkaardnak a „Kárpátok Maradonája”, azaz a Galatasarayjal négy bajnoki címet, két-két Török Kupát és török Szuperkupát, UEFA-kupát és európai Szuperkupát nyerő román Gheorghe Hagi lehet az utódja, de a CNN Türk szerint Terimet hívják vissza.

Rijkaard közvetlen stábja, tehát Johan Neeskens és Albert Roca Pujol is távozik a török együttestől.

Legfrissebb hírek

Sallaiék győzelemmel zárták a bajnokságot

Légiósok
28 perce

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I utolsó fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.26. 19:44

Girsik Attila: Jövőre talán még nehezebb lesz feljutni, mint az idén

Labdarúgó NB II
2025.05.26. 08:50

Ümit Davala: Sallai Roland jobbhátvédként is jól teljesített

Légiósok
2025.05.24. 08:53

Labdarúgás: az idén is topklubok szerepelnek a Budapest Youth Cupon

Utánpótlássport
2025.05.23. 10:34

FIFA: rendkívüli átigazolási időszakot nyitnak a klub-vb-n érintett csapatok országaiban

Minden más foci
2025.05.21. 22:19

Labdarúgás: már két korosztályban bajnok az MTK Budapest utánpótlása

Utánpótlássport
2025.05.21. 09:03

Labdarúgás: több mint 1600 fiatalperc az NB I 32. fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.20. 09:05
Ezek is érdekelhetik