Ligue 1: az újonc Brest befalazta a kapuját, és diktálja a tempót

2010.10.30. 21:35
A Brest szombat este 2–0-ra legyőzte a Saint-Étienne-t, és átvette a vezetést a francia labdarúgó-bajnokságban. Az éllovas a legutóbbi nyolc fordulóban nem kapott gólt.

A bretonok két tapasztalt játékosuk révén a hajrában harcolták ki a győzelmet: előbb a cseh Mario Licka fejelt a vendégek kapujába, majd Romain Poyet közeli lövéssel állította be a végeredményt. A tavasszal még a másodosztályban szereplő Brest kiválóan védekezik, 794 perc óta nem kapott gólt a bajnokságban. Az idényt kiválóan kezdő Saint-Étienne lendülete ellenben megtört, a zöldek négy forduló óta képtelenek nyerni.

A Lyon kezd magára találni, Claude Puel rosszul rajtoló csapata immár négy forduló óta nem kapott ki. A Sochaux elleni győztes gólt a nyáron U19-es Európa-bajnoki címet szerző, a spanyolok elleni finálét eldöntő Alexandre Lacazette szerezte; az ifjú támadónak ez volt az első gólja a francia élvonalban.

Az Auxerre az első hazai, a Nancy már a harmadik idegenbeli győzelmét könyvelte el a 2010–2011-es bajnokságban.

A Marseille–Rennes mérkőzést a heves esőzések miatt, a pálya szétázott talajára hivatkozva elhalasztották, a játékvezető vasárnap kora délután dönti el, hogy a pillanatnyilag tervezett 17 órai kezdettel bepótolják-e a találkozót. Mivel a France Météo vasárnapra is sok csapadékot jósol a térségben, elképzelhető, hogy nemcsak ezt, hanem a Montpellier–Paris SG mérkőzést is későbbi időpontra halasztják.

LIGUE 1
11. FORDULÓ
Brest–Saint-Étienne 2–0 (Licka 79., Poyet 84.)
Lyon–Sochaux 2–1 (Michel Bastos 29., Lacazette 69., ill. Brown 66.)
Auxerre–Nice 2–0 (Birsa 43., Pedretti 78.)
Caen–Nancy 2–3 (El-Arabi 12., K. Traoré 52., ill. Hadzsi 36. – 11–esből, Tafforeau 39. – öngól, B. Traoré 70.)
Lorient–Arles-Avignon 2–0 (Gameiro 56., Kitambala 77.)
Toulouse–Lens 1–1 (Machado 5. – 11–esből, ill. Jahja 27.)