Blattert lenyűgözte az angolok pályázata

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.10.14. 13:05
null
Ezúttal is a Wembley az angol pályázat ékköve (Fotó: Action Images)
Nagyon elégedett az angolok világbajnoki pályázatával Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke.

 

„Lenyűgözött a pályázati anyag, Anglia már holnap gond nélkül megrendezhetne egy világbajnokságot” – jelentette ki szerdán, sajtótájékoztatón a sportvezető, aki David Cameron brit miniszterelnök meghívására utazott Jerome Valcke főtitkárral együtt Londonba, hogy tájékozódjon a 2018-as, illetve a 2022-es kandidálásra vonatkozó tervekről.

Sepp Blatter FIFA-elnök (balra) és 
David Cameron brit miniszterelnök
Sepp Blatter FIFA-elnök (balra) és David Cameron brit miniszterelnök

„Anglia a labdarúgás szülőanyja, sokat adott a futballnak. Az önök elődeinek nehéz helyzeteket kellett megoldaniuk a huliganizmussal kapcsolatban, de komoly lépések történtek, melyek nyomán ma már biztonság uralkodik a stadionokban. Ha ez máshol is így lenne, nem kellene olyan botrányokkal szembesülnünk, mint amilyen kedden történt Genovában” – utalt a szerb huligánok olaszországi randalírozására.

Harold Mayne-Nicholls, a FIFA szemlebizottságának vezetője maga is dicsérte az angol elképzeléseket még augusztusban, az akkori négynapos látogatása után. Blatter a saját jelentését az október végi ülésen tárja a végrehajtó bizottság elé.

A FIFA december 2-án, Zürichben dönt a 2018-as és a 2022-es világbajnokság helyszínéről is. A két csúcseseményre az angolok mellett Oroszország és az Egyesült Államok jelentkezett önállóan, míg Hollandia és Belgium, valamint Spanyolország és Portugália közösen kandidált. Katar, Japán, Ausztrália és a Koreai Köztársaság csak a 2022-es eseményre nyújtotta be a pályázatát.

Legfrissebb hírek

Spanyol olimpiai bajnokkal erősített a Napoli, Douglas Luiz visszatér a PL-be – keddi transzferhíradó

Minden más foci
20 órája

Labdarúgás: ezer fölötti fiatalperc az NB I 4. fordulójában is

Utánpótlássport
Tegnap, 9:06

A városi riválisnál köthet ki Eze, kútba esett Lookman átigazolása – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
2025.08.18. 22:00

A PSG-től igazolt a Premier League-be berobbanó újonc – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.08.17. 14:07

Labdarúgás: kikapott az írektől is az U17-es válogatott a Telki-kupán

Utánpótlássport
2025.08.16. 20:46

Bejelentette Coman érkezését az Al-Naszr, hosszabbított a Barca védője – pénteki transzferfigyelő

Minden más foci
2025.08.15. 22:30

„Csakis az ETO Stadionban!” – üzentek a győriek a Kl-selejtezős rájátszásról

Európa-konferencialiga
2025.08.15. 14:34

Testvérét követte Yaakobishvili Antal, eldőlt a jövője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.08.15. 11:39
Ezek is érdekelhetik