Frízföld büszkesége, a Heerenveen első trófeáját ünnepelheti

2009.05.17. 21:49
Rendkívül izgalmas mérkőzésen a Heerenveen hódította el a Holland Kupa 2008–09-es kiírását, miután 2–2 után tizenegyesekkel 5–4-re legyőzte a Twentét.
Az első trófea: joggal ünnepelhet Bak Nielsen (balra) és Gerald Sibon
Fotó: Action Images
Youssouf Hersi előbb hős, aztán tragikus hős lett, avagy hogyan jussunk tíz percen belül mennyből a pokolba… A Twente etiópiai születésű középpályása a 118. percben szerzett góljával „kicsavarta” a trófeát a 2–1-re vezető Heerenveen kezéből, de aztán a tizenegyespárbajban hibázott, ezzel pedig csapata el is bukott.

De vissza az elejére: a fríz csapat Goran Popov találatával a 28. percben előnybe került, miután Pranjic szabadrúgásánál Boschker kapus hibázott, Goran Popov pedig kihasználta az előtte adódó ziccert.

Az első félidőben gyengén játszó Twente az 55. percben Eljero Elia révén egalizált, a rendes játékidőben már nem esett több gól, és jöhetett a hosszabbítás. Ebben megint a Heerenveené volt az első gól (Bonaventure Kalou zörgette meg a hálót), de Youssouf Hersi a 118. percben válaszolt, így a tizenegyesekre maradt a döntés.

A hosszabbítás hőse itt aztán tragikus hős lett: az ötödik párban Hersi hibázott, így a Heerenveené lett a kupa. A fríz csapat története legnagyobb sikerét érte el a kupagyőzelemmel.

A Heerenveen korábban kétszer jutott kupadöntőbe, de mindkétszer elbukott, és a bajnokságból is „csak” ezüstérme van, még 2000-ből – a vitrinbe bekerülhet az 1920-ban alapított klub első nagy trófeája.