Juhász Roland ünnepelhetett, Tóth és Tőzsér szomorkodhatott

2008.12.19. 22:55
A belga labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a listavezető Anderlecht hazai pályán 2–0-ra verte meg a Racing Genk együttesét. A hazaiaknál Juhász Roland végigjátszotta a találkozó, csakúgy, mint Tóth Balázs a vendégeknél. Tőzsér Dániel 62 perc játéklehetőséget kapott a vesztes csapatban.
Juhász Roland csapata nyert
Fotó: Imago (archív)
Rangadót játszottak a belga élvonalban pénteken, az éllovas Anderlecht fogadta a tőle négy ponttal lemaradva, a bajnokság negyedik helyén tanyázó Racing Genk együttesét.

A találkozónak magyar vonatkozása is volt, a két csapatban ugyanis összesen három honfitársunk szerepel, s mindhárman lehetőséget is kaptak a mostani mérkőzésen is. A héten egyébként az kérdéses volt, hogy Juhász Roland bokazúzódása miatt játszhat-e a meccsen, ám tegnap az Anderlecht orvosai jelezték, semmi akadálya annak, hogy pályára lépjen a magyar légiós.

Érdekes, hogy a belga sajtó külön is foglalkozott a rangadó „magyar fonalával”, ezt ide kattintva elolvashatják, de nézzük inkább a mérkőzést.

A Juhásszal a kezdőcsapatában felálló brüsszeli együttes kezdett jobban, a hatodik percben a genki Tóth Balázs jó ütemű mentése kellett ahhoz, hogy egy középre játszott labda után Polák ne szerezze meg a vezetést az Anderlechtnek.

Aztán 12 perc múlva a tar középpályás már csak szabálytalan eszközökkel „bírt" az ellenfél futballistáival, be is gyűjtötte a meccs első sárgáját.

A harmadik magyar játékos, Tőzsér Dániel is az első perctől kezdve a pályán volt, ám igazán csak a 36. percben mutatta meg magát, remekül tette középre Vossen elé a labdát, aki viszont csúnyán fölé durrantott.

Ezzel egyenlíthetett volna a Genk, hiszen a 33. percben Guillaume Gillet révén megszerezte a vezetést az Anderlecht (1–0).

A 44. percben aztán Juhász is besárgult, ezzel egalizált Tóthtal szemben, de az eredmény a szünetig nem változott.

Nem sokkal a második félidő fele előtt aztán a vendégek edzője, Ronny Van Geneugden lehozta a belga tudósítások szerint is „észrevehetetlen” Tőzsért, akit a 62. percben Ndabashinze Dugary váltott.

Nem sokkal később, a 67. percben Tóth is helyzetbe került, ám a tizenhatos előteréből megeresztett lövése fölé szált, így maradt a brüsszeli előny, ami aztán a hajrában Jonathan Legear révén még nőtt is, az Anderlecht tehát 2–0-ra nyerte az utolsó őszi forduló nyitó mérkőzését.