Hátrányból fordítva védte meg bajnoki címét a Houston Dynamo

2007.11.18. 20:53
Megvédte bajnoki címét a Houston Dynamo csapata az amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS). A texasiak a tavalyi döntőhöz hasonlóan most is legyőzték a New England Revolution gárdáját, amelynek ez már a negyedik elveszített fináléja volt az MLS történetében.
Jeff Larentowicz (New England, balra) és Brian Mullen (Houston Dynamo) földharca a 2007-s MLS-döntőben
Reuters
Reuters

Akárcsak 2006-ban, ezúttal is a New England Revolution és a Houston Dynamo együttese csapott össze az amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) döntőjében. Tavaly a Houstonnak jött ki jobban a lépés, büntetőkkel elhódította a serleget.

A New England természetesen vissza akart vágni, de eddig nem volt sikere a finálékkal: háromszor jutott el eddig az utolsó mérkőzésig, ám valamennyiszer alulmaradt: kétszer hosszabbítás, egyszer pedig a már fent említett büntetőpárbaj után.

Mindkét csapat idegesen kezdett, az első negyedóra jórészt szabálytalanságokkal telt el. A Revolution azonban a huszadik percben megszerezte a vezetést, az előző évi döntőben is eredményes Taylor Twellman vette be Pat Onstad hálóját.

A góltól magához tért a Houston, több támadást vezetett a címvédő. A legközelebb Brad Davis állt a gólhoz, ám lövése a keresztlécen csattant. A félidőig azonban nem változott az eredmény, a New England térhetett előnnyel pihenőre.

Szünet után is aktívabb volt a Houston, és fölényük a 61. percben érett góllá, a zimbabwei Joseph Ngwenya talált közvetlen közelről Matt Reis hálójába.

Nem sokkal később már a Dynamónál volt az előny, az első gólban is már jelentős részt vállaló Dwayne de Rosario ezúttal nem bízta másra a befejezést, 11 méteres erős fejessel betalált Reis kapujába.

A New England hiába támadott erőteljesen a meccs végén, egyenlíteniük nem sikerült, ezzel negyedik döntőjüket bukták el. A Houston megvédte címét, ez korábban csak a Washington DC Unitednek sikerült, akik 1996-ban és 1997-ben nyertek bajnokságot.

MAJOR LEAGUE SOCCER, DÖNTŐ
Houston Dynamo – New England Revolution 2-1 (Ngwenya 61., De Rosario 74. ill. Twellman 20.)