Portugália: tartja a lépést a Sporting a listavezető Portóval

2007.05.07. 09:19
Folytatja az éllovas FC Porto üldözését a Sporting a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban: a lisszaboniak vasárnap 3-1-re legyőzték a Vitoria Setubal együttesét, és ezzel továbbra is három pont a lemaradásuk a címvédőhöz képest. A Porto még szombaton verte 2-0-ra a vendég Nacional Madeirát. Harmadik a Benfica, amely szintén nyert.
Liedson két góllal járult hozzá a Sporting győzelméhez
Reuters
Reuters

Szombaton ideiglenesen lecsúszott a második helyről a Sporting Lisszabon Portugáliában, de másnap teljesítette a kötelező feladatot: a szenegáli Madior öngóljával, majd Liedson duplájával már 3-0-ra vezetett a Setubal ellen, a végén Amunek szépített (3-1).

A vezetést már a második percben megszerezték a fővárosiak, ekkor Madior Rodrigo Telo szabadrúgásába ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a labda a saját kapujában kötött ki.

Az ajándék gól után a 28. percben jött egy igazi: az argentin Romagnoli jobbról adott be, és Liedson a hálóba fejelt (2-0).

A harmadik találat szintén a brazil nevéhez fűződött: ezúttal Yannick labdájánál maradt őrizetlenül, és fejelt ismét a hálóba (3-0).

A Setubal gólja 12 perccel a lefújás előtt született meg, de semmit nem befolyásolt.