Ligue 1: idegenben nyert a Toulouse, otthon a Marseille

2007.04.08. 22:59
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában hazai pályán nyert a Marseille, idegenben a Toulouse. Utóbbi gárda a Sedan ellen nyert két góllal, a találkozó csak a hajrában dőlt el, a vendégek a 78. percben szerzték első, majd a 85. percben második, győzelmüket bebiztosító találatukat.
Ribery (balra) gratuál a Lille ellen duplázó Niangnak

A tabella harmadik helyén álló Toulouse a 14. győzelmét aratta a szezonban, 49 pontot szerezve csak rosszabb gólkülönbséggel szorulnak a második Lens mögé. A Sedan változatlanul a legudvariasabb vendéglátó, hazai mérlege a legrosszabb a bajnokságban.

Marseille-ben tulajdonképpen Emerson kiállításával kezdődött a hazaiak Lille elleni mérkőzése, majd Niang váltotta gólra a megítélt büntetőt.

Az emberhátrányba került vendégek, ugyancsak büntetőből, három perc elteltével egyenlítettek, ám a szünet előtt Civelli a hazaiakat jutatta előnyhöz. Utóbbi a második félidő közepén második gólját is megszerezte, így a minden szempontból hátrányban játszó vendégek lemondhattak a pontszerzésről is.

A 45 pontos Marseille a hatodik helyen áll a tabellán, a 43 pontnál maradt Lille a nyolcadik.

LIGUE 1:

31. FORDULÓ:
Sedan – Toulouse 0-2 (Cesar 78., Ebondo 85.)
Marseille – Lille 4-1 (Niang 9. – 11-esből, 92., Civelli 37., 63., ill. Bastos 11. – 11-esből)