UEFA: David Taylor az új főigazgató

2007.02.09. 15:37
Tegnap még csak a poszt egyik legfőbb várományosa volt, ma viszont már hivatalosan is megerősítést nyert, hogy a skót David Taylor (képünkön) lett az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) főigazgatója.
Taylor nyolc éve a Skót Labdarúgó-szövetség vezetője, mostantól pedig a világ futballjának egyik legfajsúlyosabb tisztségét tölti be.

A sportdiplomata azt a svéd Lars-Christer Olssont váltja a poszton, aki azután távozott, miután az UEFA-elnöki székben váltás történt.

Barátja és honfitársa, Lennart Johansson helyett a francia Michel Platini kapott bizalmat a szavazásra jogosultaktól.

Taylor egyben az ötletgazdája, így a legfőbb támogatója annak a javaslatnak, hogy a 2012-es Európa-bajnokságon már ne tizenhat, hanem huszonnégy csapat szerepeljen a döntőben.

A 2012-es Eb megrendezésére hazánk Horvátországgal közösen nyújtott be pályázatot.