Portugália: kikapott a Porto, Bueno négy góljával győzött a Sporting

2007.02.04. 11:23
Már csak három pont az FC Porto előnye a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a címvédő együttes hazai pályán 1-0-ra kikapott az Amadora együttsétől a 17. fordulóban. Eközben az üldöző Sporting 5-1-re kiütötte a Madeirát. Utóbbi találkozón Carlos Bueno a 75. és a 93. perc között négy gólt szerzett.
Carlos Bueno
Carlos Bueno nevéhez méltón játszott a Sportingban a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. Sőt a Nacional Madeira ellen szerzett négy gólja után akár Carlos Muy Buenónak is elkeresztelhették volna.

Az uruguayi játékos a második félidőben kápráztatta el a közönséget a José Alvalade Stadionban, mind a négy találattal a szünet után jegyezte.

Pedig az elején még a fővárosiak kerültek hátrányba, amikor Bruno Amaro vezetést szerzett a Nacionalnak, ám a második 45 percben eljött Bueno ideje.

Mesterhármasával már a Sporting vezetett 3-1-re, majd a brazil Liedson megszerezte a negyedik lisszabboni gólt is, végül a 93. percben ismét Bueno volt eredményes.

A Porto 2005 októbere óta veretlen volt hazai pályán – egészen mostanáig. A bajnoki címvédő együttes az eltiltott Ricardo Quaresma és a sérült Pepe nélkül 1-0-ra kikapott az Amadorától, noha uralta a meccset.

Az Estrela Amadora győztes találatát a hosszabbítás perceiben szerezte a csereként beállt Anselmo. A 11. helyen álló együttes nyolc mérkőzés óta veretlen, a Porto viszont a második vereségét szenvedte el két hét alatt.

A harmadik nagy csapat, a Benfica még pénteken lejátszotta aktuális mérkőzését, de mivel gól nélküli döntetlent ért el a Bovista ellen, most elveszítette a második helyet a Sportinggal szemben.

PORTUGÁL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

17. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK:
  • Porto–Estrela Amadora 0-1 (Anselmo 92.)
  • Sporting–Nacional Madeira 5-1 (Bueno 75., 82., 89., 93., Liedson 82., ill. Amaro 26.)