Hollandia: lelépte az Ajax a Feyenoordot

2007.02.04. 17:48
A holland nemzeti bajnokság 23. fordulójának vasárnapi rangadóján Amszterdam és Rotterdam tekintélyes klubjai, az ősi rivális Ajax és Feyenoord csapott össze.
Sneijder napja volt ez a holland bajnokságban

A vendéglátók nem sok esélyt adtak a rotterdamiaknak, alig több, mint félórával a kezdés után már háromgólos volt az amszterdamiak előnye.

Az Európa-bajnok görög légiós Hariszteasz a félidőben szépített, de Sneijder még egyszer beköszönt pár perccel a meccs vége előtt, mesterhármast szerezve ezzel, s beállítva a mérkőzés 4-1-es végeredményét. Mivel az éllovas PSV a hétvégén elszenvedte első hazai vereségét a szezonban, így az Ajax hátránya az eindhoveniektől öt pontra olvadt.

A Feyenoord a táblázaton a csalódást keltő ötödik helyen "ragadt meg".

A kiesőjelölt Den Haag otthonából csupán egy pontot tudott elhozni az Utrecht gárdája, amellynek színeiben a belga válogatottban tavaly nyáron debütáló Caluwe volt eredményes.

Az Arnhemben lejátszott döntetlen sem a Vitesse, sem a NEC sorsán nem sokat segített.

HOLLAND ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

• 23. forduló
  • Ajax–Feyenoord 4-1 (Sneijder 20., 32., 87., Mul 34., ill. Hariszteasz 42.)
  • Den Haag–Utrecht 1-1 (Hoogendorp 33., ill. Caluwe 17.)
  • Vitesse–NEC 1-1 (Junker 74., ill Beerens 53.)
  • Sparta Rotterdam-Roda Kerkrade 2-2 (Polak 52. - 11-esből, Lopes 60., ill. Bodor 6., Oper 78.)