Portugália: öt pontra nőtt az FC Porto előnye

2006.12.03. 12:35
Öt pontra nőtt az FC Porto előnye a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután az Arsenal elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre készülő kikötővárosi együttes hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Boavistát.
Ricardo Quaresmát (7) köszöntik a csapattársak. Jobbra Vitor Baia, balra Kepler Lima "Pepe"
Reuters
Reuters

A találkozó első gólját Ricardo Quaresma szerezte az 51. percben egy, a 16-oson kívülről kapura küldött lövéssel, ami meglepre Karimot, a Boavista portását.

A végeredményt a góllövőlista éllovasa, Helder Postiga állította be a 74. percben, Raul Meireles szabadrúgását követően (2-0).

A Porto 12 mérkőzésen 31 pontot szerzett, ami azt jelenti, hogy a megszerezhető pontok közül csak ötöt hullatott el. A második helyen álló Sporting azért szakadt most le, mert péneken 2-0-s vereséget szenvedett a városi rivális Benficától.

Sikerével egyébként a Benfica a harmadik helyre jött fel, a hátránya négy pont a 26 pontos Sportinghoz képest. A "sasok" szintén rendkívül fontos BL-találkozó előtt állnak, hiszen a Manchester United elleni fellépésük dönt arról, továbbjutnak-e a legjobb 16 közé az első számú kontinentális sorozatban.