Csúnyán elverték az Ajaxot Rotterdamban

2006.11.26. 15:31
Hat pontra lemaradt a listavezető PSV Eindhoven mögött az Ajax Amsterdam a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulója után, miután Henk ten Cate együttese 3-0-s vereséget szenvedett a Sparta Rotterdam otthonában. A Nijmegen 4-1-re legyőzte a Feyenoordot, az NEC kapuját 90 percen át Babos Gábor védte.
Kisebb aggodalom a nijmegeni csapatban egy játékosuk sérülése miatt. A végeredmény miatt nem kellett aggódniuk Baboséknak

Az Ajax súlyos vereségének egyik oka az volt, hogy a vendégek már a 12. percben emberhátránybe kerültek Rotterdamban, miután Wesley Sneijdernek a játékvezető szövegelésért azonnal felmutatta a piros lapot.

A szünet előtt tíz perccel Yuri Rose csukafejessel szerezte meg a vezetést a Spartának, majd egy órányi játék után Sjaak Polak büntetőből növelte az előnyt (2-0).

Haris Medunjanin szabadrúgásból hat perccel a lefújás előtt már bebiztosította a rotterdamiak győzelmét, ennek ellenére a Sparta csak a 16. helyen áll a táblázaton.

Nijmegenben Brett Holman góljával vezetett az NEC a vendég Feyenoord ellen, majd a Manchester Unitedtől kölcsönkért Chris Eagles következett, később Dominique Kivuvu és Andrzej Niedzielan is beköszönt.

A 4-1-es nijmegeni győzelemmel zárult találkozón a hazai együttes kapuját végig Babos Gábor őrizte – az eredmény ismeretében a magyar kapus remekül tette a dolgát.

A bajnokságban a PSV Eindhoven 14 mérkőzés után 37 ponttal vezet, miután szombaton 5-0-ra győzött az Utrecht ellen. (Fehér Csaba nem lépett pályára.)

Az Ajaxot az AZ Alkmaar még megfoszthatja a második helyétől is, amennyiben a 14:30-kor kezdődött mérkőzésen legyőzi a Heerenveent.

HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)