Letaszította az élről a PSV az Ajaxot

2006.11.12. 16:51
A PSV Eindhoven 1-0-ra legyőzte a listavezető Ajax Amsterdam együttesét a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 12. fordulójában, és ezzel az élre állt a táblázaton.
Tim Simons (a kép bal oldalán, kék mezben) ezzel a fejessel szerezte meg a vezető és egyben győztes gólt az amszterdami arénában
Reuters
Reuters

Amszterdamban 50 496 néző előtt a hazaiak uralták a mérkőzés nagy részét, a végén mégis az a PSV örülhetett, amely így elmondhatja magáról, hogy a legutóbbi 11 alkalomból immár nyolcadszor győzte le a riválist a saját pályáján.

Az Ajaxnak nagy mezőnyfölénye ellenére egyetlen igazi lehetősége volt a gólszerzésre, de a helyzetet John Heitinga kihagyta.

A második félidő 18 percében az einhoveniek Tim Simons találatával szerezték meg a vezetést, a gólszerző Edison Mendez szabadrúgása után fejelt a hálóba.

A PSV emberhátrányban fejezte be a meccset, miután Mendezt a 71. percben második sárga lappal kiállították. Az Ajax nem tudta kihasználni a létszámfölényt, így második vereségét szenvedte el ebben az idényben.

Ronald Koeman együttese ezzel a győzelemmel a táblázat élére ugrott (31 pont), az Ajax egy pont lemaradással követi, megelőzve a 28 pontos AZ Alkmaart.

A mai napon további két találkozót rendeztek meg. A Twente 7-1-re kiütötte a vendég Groningent, míg a Vitesse Arnhem – szintén otthon játsszva – 4-2-re győzte le az FC Utrecht csapatát.

HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

A 12. FORDULÓ EREDMÉNYEI, VASÁRNAP:
  • Ajax Amsterdam–PSV Eindhoven 0-1 (Simons 63.)
  • Twente–Groningen 7-1 (Nkufo 16. – 11-esből és 70., Bakircioglu 45., 51., Wilkshire 84., Ziljer 89., 90., ill. Lovre 22.)
  • Vitesse Arnhem–FC Utrecht 4-2 (Esajas 7., Kaya 26., Sansoni 49., Lazovics 88. – 11-esből, ill. Kopteff 76., Nelisse 76.)