Hollandia: eindhoveni győzelem a Koeman–Koeman rangdón

2006.09.17. 14:41
A PSV Eindhoven 2-1-re legyőzte a Feyenoord együttesét a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 74. fordulójában. Ronald Koeman együttese ezzel megszerezte harmadik győzelmét.
Jefferson Farfan furcsa szabadrúgásgóljával került előnybe a PSV

A hazaiak vezető gólja a 7. percben született meg, amikor Jefferson Farfán jobbról érkező, beadásnak szánt szabadrúgása egy pattanás után akadálytalanul jutott a rotterdamiak kapujába.

Ezt követően volt egy meg nem adott gólja Arouna Konénak, majd a 42. percben Rodrigo Alex – már érvényesen – 2-0-ra alakította az állást.

Az első félidő hosszabbításában, a 48. percben Jonathan de Guzman maradt meglehetősen üresen a PSV kapuja előtt, és szépített (2-1).

A második játékrészben az eredmény már nem változott, így a rangadót 2-1-re Ronald Koeman gárdája nyerte meg Ervin Koeman együttese ellen.

Az eindhoveni együttesben nem jutott szóhoz a csapat magyar válogatott védője, Fehér Csaba.

A másik vasárnapi mérkőzésen Bodor Boldizsár együttese, a Roda Kerkrade 2-0-ra verte az Ajaxot, a magyar légiós 70 percet töltött a pályán, majd lecserélték.

HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

5. FORDULÓ:
PSV Eindhoven–Feyenoord 2-1 (2-1)gólszerzők: Farfan (7.), Alex (42.), ill. Guzman (48.)
Roda Kerkrade–Ajax Amsterdam 2-0 (1-0)gólszerzők: De Fauw (9.), Oper (65.)