Skócia: a Celtic nyerte a rangadót a Hearts otthonában

2006.01.01. 18:16
Stephen McManus a 87. és a 90. percben szerzett két góljával a Celtic együttese fordított, és 3-2-re győzött a Hearts otthonában a skót első osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.
John Hartson (balra), a Celtic játékosa és Steven Pressley, a Hearts egyik góljának szerzője küzd a labdáért
Reuters
Reuters

A Hearts a 8. percben már 2-0-ra vezetett, miután előbb Jankauskas, majd Pressley is betalált a glasgow-iak kapujába.

Az első félidőben nem változott az eredmény, de az 55. percben Pearsonnak sikerült szépítenie (2-1).

A döntő momentumra a 76. percben került sor, amikor az egyébként is védekező Hearts együtteséből Fisszaszt kiállította Brines játékvezető.

A Celtic ezt követően egyre nagyobb lendülettel rohamozott, McManus előbb a 87., majd a rendes játékidő utolsó percében is betalált, és ezzel eldöntötte a találkozót (2-3).

A Celtic hét pont előnnyel vezeti a bajnokságot a Hearts előtt.

SKÓT ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 21. FORDULÓ:

HEARTS – CELTIC 2-3 (2-0)
Gólszerzők: Jankauskas (6.), Pressley (8.), illetve Pearson (55.), McManus (87., 90.)