Geiger András nagy lépése

KOVÁCS GÁBORKOVÁCS GÁBOR
Vágólapra másolva!
2009.07.01. 23:03
Címkék

Eddig is tudtuk, hogy a VfB Friedrichshafen vezetőedzője, a korábbi német, jelenlegi román szövetségi kapitány, az erdélyi magyar édesanyától született Stelian Moculescu szereti a magyar játékosokat, hiszen mind az ASV Dachaunál, mind a Friedrichshafennél előszeretettel válogatott hazánk röplabdázói közül (többek között Kántor Sándor és ifjabb Nagy Péter is dolgozott a kezei alatt), most pedig tovább bővült a lista: a magyar válogatott korábbi liberója, a klubcsapataiban ütőként játszó Geiger András Eltmannból költözik Friedrichshafenbe.

„Negyedik éve játszom már Németországban, Moculescu pedig már az első kinti szezonom után is megkeresett, ám akkor jól éreztem magam akkori csapatomban, a játék is jól ment, negyedikek lettünk a bajnokságban, így nemet mondtam a lehetőségre – mondta a jelenleg nyári szabadságát töltő Geiger András. – Ebben az idényben aztán több gond is adódott klubomban: nem jöttek az eredmények, anyagi problémák is voltak, így éppen kapóra jött Moculescu újbóli ajánlata.”

Geiger átigazolása jelentős minőségi előrelépéssel jár, hiszen a Friedrichshafen 2007-ben (soraiban többek között ifjabb Nagy Péterrrel) Bajnokok Ligája-győztes lett, és most is nagy reményekkel vág neki a szezonnak. „Ugyan a végleges játékoskeret még nem alakult ki, a vezetőség célkitűzése szerint meg kell védeni a bajnoki címünket, vissza kell szereznünk a Német Kupát, míg a BL-ben a legjobb nyolc közé kellene jutni. Rám második-harmadik ütőként számítanak majd, ha minden igaz, két brazil légióssal kell megküzdenem a posztért. Egyelőre egy évre írtam alá, remélem, kölcsönösen elégedettek leszünk egymással. Elég idős vagyok már ahhoz, hogy ne a cseresarokban álldogáljak, azt meghagynám a fiataloknak. Tavaly elég gyenge volt a Friedrichshafen nyitásfogadása, egyértelmű, hogy ennek stabilabbá tétele miatt igazoltak át.”

Legfrissebb hírek

46-szoros magyar válogatott irányítóval készül az élvonalra a Budai Farkasok – hivatalos

Kézilabda
8 perce

Dárdai Bence bakancslistája: két bátyjával játszani a válogatottban

Légiósok
14 perce

Liga 2: rangadót vesztett a Csíkszereda, még várnia kell a feljutásra

Minden más foci
20 perce

Felemelte az ETO-t a felvidéki sikeredző – interjú Borbély Balázzsal

Képes Sport
1 órája

NB I: Debrecen–Zalaegerszeg

Labdarúgó NB I
1 órája

Az olasz kapitány szerint az eltiltott Sinner csúcsformában lesz a Roland Garroson

Tenisz
1 órája

„Sok hátránya van Verstappennek" – az Aston Martinnál és a Mercedesnél sincs hely a holland számára?

F1
1 órája

Egyszer sem kapott még ki 2025-ben a Paks – megint a Puskás Akadémia veri meg?

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik