Kis túlzással az olasz klubok becsületéért (is) lépett pályára az utolsó, az európai kupaporondon még talpon lévő Serie A-s csapat, az Udinese. Persze az udineiek kétgólos előnnyel érkeztek Szentpétervárra, így a párharcot tekintve inkább az idegenben rosszul hajrázó, címvédő Zenitnek kellett volna bizonyítania.
A holland Dick Advocaat együttese természetesen nem akart feltartott kézzel pályára lépni, és az is önbizalmat adhatott neki, hogy az előző kiírásban hasonló helyzetből sikerült kicsikarnia a továbbjutást. Akkor a Marseille a nyolcaddöntő első meccsén 3–1-s győzelmet aratott, de a szentpétervári 2–0-nak köszönhetően mégis a Zenit lett a párharc nyertese. Pasquale Marino vezetőedző azonban nem szentelt különösebb figyelmet a Zenit kupamúltjának, nem akart bekkelni, és inkább a háromtámadós felállásra szavazott. A hazaiaknál a sérüléséből felépülő Huszti Szabolcs – mindössze három(!) padtárssal – csak a cserék között kapott helyet. A kezdő tagjai viszont elszántan rohamozták a szlovén Samir Handanovic kapuját, és a 34. percben sikerült is betalálniuk. A Huszti helyén kezdő Viktor Fajzulin végezhetett el szögletet, beívelését követően a párharc első meccsén eltiltását töltő Anatolij Timoscsuk fejelt a hálóba. A Zenit története során ez volt az első gólja hazai pályán olasz ellenféllel szemben, mivel korábban 3–0-ra kikapott a Bolognától, és tavaly ősszel gól nélküli döntetlent játszott a Juventusszal a Bajnokok Ligájában. A nyáron a Bayern Münchenbe távozó védekező középpályás egyébként a rengeteg sérült és eltiltás miatt középhátvédet játszott, s ezen a poszton sem vallott szégyent.
A fordulás után még nagyobb elánnal támadott a hazai együttes, igaz, ezzel párhuzamosan a vendégek kontrái is egyre veszélyesebbekké váltak. Az olasz válogatott Fabio Quagliarella például percek leforgása alatt kétszer is eldönthette volna a mérkőzést, de Vjacseszlav Malafejev a támadó mindkét próbálkozását hárította. A 71. percben aztán Huszti Szabolcs is beállt Radek Sírl helyére, ám a magyar szélső sem tudott betalálni, így az Udinese 2–1-s összesítéssel lépett a legjobb nyolc közé, és ezzel az olaszok közül ebben a szezonban már biztosan a legtovább jutott.
A mostani kiírást is beleszámolva, az elmúlt tíz szezont tekintve ötször fordult elő, hogy az aktuális címvédő a következő idényben is indult az UEFA-kupában, ebből egyszer – a Sevillának 2007-ben – sikerült az újabb győzelem, egyszer-egyszer a csoportkörben, illetve a legjobb 32 között búcsúzott az előző év győztese, míg kétszer (beleértve a Zenitet is) a nyolcaddöntőben esett ki.