Bene Barna Eb-szintje

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2009.02.04. 11:09

Egyévnyi kihagyás után először lépett pályára nemzetközi versenyen Bene Barnabás, és úgy futott, mintha szünetet sem tartott volna. A korábban több korosztályos Európa-bajnokságot nyerő középtávfutó a bécsi viadalon rajtolt, s ugyancsak igyekeznie kellett, mert 1500 méteren teljesíteni akarta a MASZ által a torinói fedett pályás Európa-bajnokságra előírt 3:44 perces kiküldetési szintet. Nem volt könnyű dolga, mert futamában tizenhárman indultak, a nagy tülekedésben olyan is volt, aki elesett. Bene az utolsó négyszáz méterig ötödikként futott, majd hajrázni kezdett, s csak a holland Ate van der Burgt végzett előtte. A második helyet 3:44.05 perccel szerezte meg, amivel minden bizonnyal kivívta a torinói részvétel jogát.

A bécsi viadalon jó néhány tengerentúli atléta is rajtolt, 60 méteren mégis hazai versenyző, Ryan Moseley diadalmaskodott, 6.63 másodperccel. Németh Gergely 6.81-gyel hetedikként ért célba, bár az előfutamban gyorsabb volt (6.76). Érthetetlen módon a nők előfutamaiban a hetedik és nyolcadik időt elérő Rózsa Zsófiát (7.57) és a juniorrekordot javító Komiszár Krisztinát (7.58) a B-döntőbe sorolták. Az A-finálét a bolgár Ivet Lalova 7.35 másodperccel nyerte meg, Rózsa a B-döntőben 7.55-tel első lett, Komiszár másodikként beállította egy órával korábban elért csúcsát.