Időről időre megtelik koszorúkkal, virágokkal, fényképekkel, sőt gyermekrajzokkal a Puskás Ferenc sírja előtti kis terület a Szent István-bazilika altemplomában, időnként delegációk által elhelyezett vagy éppen ismeretlen eredetű Honvéd-, Real Madrid-, Panathinaikoszmezek és -zászlók díszítik a sírt, egyesek valódi futball-labdát hagynak ott különféle nyelvű kis üzenetek, levelek kíséretében.
Hogy az értékesebb kegytárgyak időnként eltűnnek a sír mellől, az már nem újdonság a család számára, de vasárnap azzal kellett szembesülnie az urnatemetőbe látogató Puskás Ferencnének (valamint az ugyancsak Öcsi bácsi emléke előtt tisztelgő NATO-delegációnak), hogy ellopták az emlékhely állandó tartozékának számító bútorokat.
Eltűnt az a biedermeier stílusú asztalka és a hozzá tartozó szék, amelyen kötetbe fűzve volt megtekinthető a Puskás Ferenc halálakor e-mailen a MOB-ba érkező több ezer részvétnyilvánítás, és amelyen egy emlékkönyv várta a látogatók bejegyzéseit.
Öcsi bácsi népszerűségére jellemző, hogy az emlékkönyvet egy belvárosi nyugdíjasszervezet készíttette a nagy játékos születésének évfordulójára, az asztalt és a széket pedig a bazilika biztonsági vezetője, Majoros Attila és felesége újíttatta fel és adományozta erre a nemes célra. Majoros Attila éppen az említett NATO-küldöttség számára próbálta lehetővé tenni, hogy tagjai bejegyzést hagyjanak az emlékkönyvben, amikor kiderült,
hogy az asztal és a szék nincs sehol, a két könyv pedig a földön hever.
A kínos szituációra és a szégyenletes esetre nehéz szavakat találni: valaki az altemplomi urnatemetőből, a Puskás-emlékhely bútoraival kívánta kiegészíteni lakása berendezését. Nehéz elképzelni, miként cipelte ki az illető az asztalt és a széket a templomból, és egyáltalán hogyan hajtotta végre a lopást, de az említett tárgyak nincsenek sehol, és Majoros Attila szerint a rendőrségi feljelentés ellenére aligha kerülnek meg. Ő maga mindenesetre ötvenezer forintot ajánlott fel annak, aki segít az értékes bútorok nyomára bukkanni, s az összeget a felcsúti Puskás-akadémia máris további ötvenezer forinttal toldotta meg.
Még egy esztendeje sincs, hogy a valaha élt egyik legnagyobb futballjátékos születésének 81. évfordulóján, április elsején kilenc szervezet öszszefogásával angol és magyar nyelvű márvány emléktábla került a sír mellé (a közelmúltban valaki ezt is összefirkálta!), valamint lelkes Puskás-rajongók mécses- és koszorútartó eszközöket, emlékkönyvet készítettek, emléklapokat helyeztek el, berendezték a sír kis előterét.
Tudvalévő, hogy mind a régebbi évtizedekben, hazai játékos-pályafutása, majd emigrációja idején, mind pedig gyógykezelésének éveiben többször méltatlanul bánt Magyarország a valaha született legismertebb polgárával, de hogy halálát követően is ilyen dicstelen események történjenek, arra talán senki sem számított…