Kincset érő két pont

D. T., S. J.D. T., S. J.
Vágólapra másolva!
2008.11.16. 00:37
Címkék

A KEK-győzes MKB Veszprém gyakorlatilag továbbjutónak tekinthető a férfi BL F-csoportjából, mégis pokolian fontos a vasárnapi, flensburgi meccse (igaz, a Haukar ukrajnai veresége egyszerűsítette a dolgát). A Bajnokok Ligája új lebonyolítási rendje szerint ugyanis a kvartettből továbbjutó két együttes, azaz valószínűleg a Flensburg és a Veszprém a középdöntőben azonos csoportba kerül, s az egymás elleni eredményüket magukkal viszik. (Mind a nyolc négyesből két-két gárda lép a középdöntőbe, ahol négy négycsapatos csoportban folytatódik a küzdelem. Az első és második helyen végzők vívják a negyeddöntőt – a másodikakat sorsolják össze az elsőkkel –, aztán a továbbjutók az elődöntőben találkoznak, majd a finálé következik.)

A Veszprém némi előnyben van, hiszen itthon már begyűjtött két pontot a Flensburg ellen. Mocsai Lajos edző legnagyobb gondja, hogy a bokáját fájlaló Eklemovics Nikolát pályára tudja-e küldeni. „Az ő kreatív, kiszámíthatatlan játékával jó néhány nehéz pillanatot okozhatnánk a németeknek – mondta. – Hihetetlenül gyors, sok ütközéses, fizikailag nagy igénybevételt jelentő összecsapás lesz, amelyen a hajrában dőlhet el a csoportelsőség kérdése. Csak fegyelmezett kézilabdával lehet felülkerekedni.”

Gál Gyula beállós szerint a jelenlegi évad legkeményebb mérkőzése vár az MKB-ra.

„A Flensburg otthonában győzni hasonló bravúr, mint a Veszprém Arénában minket megverni”– fogalmazott.

Marko Vujin hozzáfűzte: „Óriási kihívás ez a meccs: ha Flensburgban nyerünk, már az elődöntőbe jutás felé is nagyot lépünk, hiszen négy ponttal kezdjük a középdöntőt.”

A csoportharmadik a KEKnyolcaddöntőbe kerül.

Legfrissebb hírek

Több változást is hoz a Los Angeles-i olimpia a vízilabdasportban

Vízilabda
10 perce

Ezért kapott büntetőt a Noa ellen az FTC – videó

Bajnokok Ligája
16 perce

Felkészülés: Nagy Ádám és Yaakobishvili Antal kezdőként, Nego és Fenyő csereként lépett pályára

Légiósok
58 perce

Videó: fél félidő alatt négy gól az FTC–Noa visszavágón

Bajnokok Ligája
1 órája

Bajnokok Ligája: Ferencváros–Noa

Bajnokok Ligája
1 órája

„Kimeríthetetlen a tudásszomjam” – Hosszú Kávé Nagypál Szabolccsal

Képes Sport
2 órája

Ezt mondta Détári Lajos arról, hogy újra vb-döntőbe juthatunk-e

Magyar válogatott
2 órája

Kölcsönadta gambiai támadóját a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik