Kár lenne aggódni

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
Vágólapra másolva!
2008.11.14. 12:48
Címkék
Játékvezetői hiba miatt óvást fontolgat a Gambrinus Sika Brno, amely szerda este 68–65-re kikapott az MKBEuroleasing Soprontól a női kosárlabda Euroligában. A bírói tévedés egyértelmű, ám szinte elképzelhetetlen, hogy hivatalosan is óvjon a cseh klub, tekintve, hogy az újrajátszás esélye minimális.

Némi üröm is vegyült a soproniak örömébe szerda este, miután kiderült, a vendégek szerint a meccs végeredményét befolyásoló játékvezetői tévedés történt a kárukra. A harmadik negyedből 44 másodperc volt hátra, amikor a Brno időt kért. A megbeszélés után azonban a játékvezetők – az olasz Marco Giansanti, a román Florin Grigoras és a litván Mindaugas Vecerskis – a Sopronnak adták a labdát, azaz Béres Tímeáék helyett a hazaiak jöhettek oldalbedobással. A tévedés egyértelmű, ezt maguk a bírók is elismerték, amikor a mérkőzést követően a komiszszárral együtt megtekintették a videofelvételeket. Ám azon kívül, hogy azt mondták, sajnálják, és korábban sohasem követtek el ilyen hibát, mást nem tehettek. A lefújás után a Gambrinus csapatkapitánya, Hana Horáková aláírta a jegyzőkönyvet, amelybe belekerült a vendégek óvási szándéka.

„Ami az eljárást illeti, a Brnónak egy hete van arra, hogy hivatalos levélben is benyújtsa óvását az európai szövetségnek, s kifizesse a háromezer eurós óvási díjat, amit akkor sem kap vissza, ha netán a javára ítélne a FIBA, és újrajátszást rendel el. Bevallom, meglepne, ha a csehek tényleg óvnának, ugyanis az elmúlt tizenöt év tapasztalata alapján semmi esélyt sem látok arra, hogy újrajátszás legyen. A hiba megtörtént, de ez feltehetőleg a három bíróra és a komisszárra lesz hatással, vagyis a FIBA őket sújtja majd büntetéssel, és az sem zárható ki, hogy karrierjükben kisebbfajta törést okoz a tévedés” – fogalmazott Bodrogváry Iván, a női liga elnöke, korábbi MKOSZ-főtitkár.

Szavaival egybecseng az, ahogyan Török Zoltán, a soproniak ügyvezetője látja az esetet. Szerinte a Sopron teljesen vétlen a bírói hibában, ráadásul a negyedből hátralévő 44 másodperc során semmi olyan sem történt – senki sem szabálytalankodott, kosár sem esett –, ami alapvetően befolyásolta volna a végeredményt.

A Brnónál egyelőre nem tudtak választ adni arra a kérdésünkre, hogy hivatalosan is benyújtják-e az óvást a FIBA-nál. A klub egyik alkalmazottja mindössze annyit volt hajlandó elárulni, hogy vizsgálják az esetet, s csak az ide vonatkozó szabályok értelmezése és az újrajátszás lehetőségeinek alapos mérlegelése után döntenek arról, óvjanak-e.

Legfrissebb hírek

Nősök–Nőtlenek örökrangadó – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
22 perce

Ér(d)em helyett szégyen – Deák Zsigmond jegyzete

Párizs 2024
22 perce

A Paks az első nyári eurofecske; az 50 éves Palkovics Krisztián a Kékszalagon ünnepel

E-újság
38 perce

Női Eb: a francia válogatott a második meccsét is megnyerte

Minden más foci
1 órája

Osztálykülönbség: a PSG négy gólt vágva ütötte ki a Real Madridot a klub-vb elődöntőjében!

Klub-vb
1 órája

BL-selejtező: nem sok babér termett a vendégeknek szerdán

Bajnokok Ligája
1 órája

Spanyolországba és Belgiumba adja kölcsön egy-egy játékosát az MTK – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

Németh András duplázott a Puskás Akadémiában; az Újpest kikapott a horvát rekordbajnoktól

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik