Két éve betlizett a hátvédsor

V. G.V. G.
2008.09.02. 23:35

Mint kiderült, a szurkolók visszafogott bizakodással várják a Dánia elleni vb-selejtezőt. Emlékezzünk rá, hasonló volt a közhangulat két esztendővel ezelőtt is, amikor a magyar válogatott szintén egy északi együttessel, Norvégiával kezdte a selejtezősorozatot – igaz, akkor az Eb-részvételért. Majd tizennégyezer néző gyűlt össze a Szusza-stadionban szeptember 2-án, hogy űzze-hajtsa a Bozsik Péter, Détári Lajos kettős vezette nemzeti csapatot. Csakhogy már a 15. percben jött a kijózanító hideg zuhany: Éger László röviden adott haza, Ole Gunnar Solskjaer lecsapott a labdára, majd Király Gábor mellett az üres kapuba lőtt. A magyar bakisorozat folytatódott: negyedórával később szabadrúgáshoz jutottunk a tizenhatosunkon belül, Király Gábor gyorsan, kapkodva Lőw Zsolthoz tette a labdát, aki meglepődött, így Fredrik Strömstad szerelte, és a jobb alsó sarokba lőtt. Az igazsághoz tartozik, hogy a holland Pieter Vink kapitális bírói hibát követett el az esetnél, ugyanis a labdának el kellett volna hagynia a 16-os területét… Csapatunk sorsa ezzel megpecsételődni látszott. Még az első félidőben kint láttunk egy befelé csavarodó labdát (persze ebből az akcióból is gól lett, 0–3…), majd a duplázó „babaarcú gyilkos”, Solskjaer Király Gábor kezeilábai között is betalált. Válogatottunk a kapitális védelmi hibák miatt szenvedett kínos, 4–1-es vereséget – még véletlenül sem szeretnénk, ha a múlt megismétlődne.