Egy szettgyőzelem jutott a magyaroknak a pekingi teniszpályán

2008.08.13. 12:11
A magyar lányoknak nem sok sikerélmény jutott a pekingi teniszpályákon: Szávay Ágnes egyes veresége után (a kínai Cseng Csie ellen) a páros is az első fordulóban búcsúzott egy másik távol-keleti ellenfél, a japán Morita Ajumi, Szugijama Ai duó ellen.
Arn Grétának és Szávay Ágnesnek (képünkön) csak szenvedés jutott Pekingben
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

Arn Gréta és Szávay Ágnes párosa szerdán végre pályára léphetett a pekingi olimpiai centrum nyolcas teniszpályáján (kedden nem fértek be a programba) a japán Morita Ajumi, Szugijama Ai duó ellen.

Az első néhány gém nem hozott sok izgalmat, 2:2-nél a magyar páros brékelte ellenfelét, azután azonban nem jöttek a szervák. Arn és Szávay mindössze 48 százalékban tudta hozni az adogatásait, ami azt eredményezte, hogy a következő négy gémet a japán páros nyerte (6:3)

Úgy tűnt, a mieink a második játszmában javítani tudnak. Legalábbis azt hittük, amikor rögtön elvették a japánok adogatását a második szett elején. A lendület nem sokáig tartott, Szugijamáék gyorsan egyenlítettek, majd megismételték az első játszma befejezését, és 2:3 után négy gémet nyerve behúzták a meccset.

A magyar női teniszezőknek, Arn Grétának és Szávay Ágnesnek így összesen két meccs és egy szettgyőzelem jutott az olimpián, másképp fogalmazva két első fordulós vereség.