Birkózás, 74 kg: Bácsi Péter a legjobb 16 között

2008.08.13. 04:08
A férfi kötöttfogású birkózók 74 kilogrammos súlycsoportjának első fordulójában az Európa-bajnok Bácsi Péter is megkezdte szereplését: a magyar versenyző magabiztosan győzte le az amerikai TC Dantzlert, és jutott ezzel be a legjobb 16 közé.
Bácsi alig 10 másodperc alatt megszerezte a mérkőzés első pontját az amerikai TC Dantzler ellen, az első menet végén aztán egy-egy ponttal gazdagodtak mindketten, végül Bácsi az utolsó másodpercekben még két akcióból begyűjtött három pontot, 5:1-re megnyerve az első menetet.A második is magyar ponttal indul: Bácsi remekül birkózott, és kiemelés után újra eldobta ellenfelét, 2:0. Alig három másodperccel a vége előtt azonban Dantzler megforgatta Bácsit, egyenlített, s így hozta a menetet. A harmadik szakasz is Bácsi egypontos akciójával kezdődött, aztán a passzív amerikait egy újabb pontra büntette a mérkőzés vezetőbírája. Fél perccel a vége előtt Bácsi került térdelőhelyzetbe, de kivédekezte az amerikai próbálkozásait és végül bejutott a nyolcaddöntőbe!