Birkózás: Lőrincz sorsolása elfogadható, Bácsié nehéz

2008.08.12. 13:56
Szerdán birkózik az olimpián a kötöttfogás 66 és 74 kg-os mezőnye, benne két magyar Európa-bajnok, Lőrincz Tamás és Bácsi Péter. Fortuna mindkettőjüket a táblázat végére juttatta, vagyis selejtezőt is kell vívniuk.
Lőrincz éppúgy a vb-5. örmény Arman Agyikjan ellen kezd, mint tavasszal a tamperei Eb-n, ahol 0:2, 4:0, 3:0-ra legyőzte ellenfelét. Következhet a kubai Alain Milián és a francia Steeve Guenot összecsapásának győztese. Milián 2005-ben vb-bronzot nyert, Guenot 2007-ben ezüstérmes volt a vébén, és azon a tavaszon a szombathelyi Magyar Nagydíj döntőjében Lőrinczet is legyőzte. Nem könnyű ellenfél az Ázsia-bajnok iráni Ali Mohammadi sem. Ezzel szemben a másik ágra került az olimpiai és világbajnoki cím védője, Farid Manszurov (az azerit a ceglédi versenyző az idén a Golden Grand Prix első állomásán, Szombathelyen, majd az utolsón, Bakiban is felülmúlta a döntőben), a világ- és ötszörös Európa-bajnok, a régi nagy rivális török Seref Eroglu, valamint a kínai világbajnok, Li Jan-jan is.Bácsi Péter ezzel szemben alaposan belehúzott. A versenytábla felső ágán nincs klasszisnak nevezhető kötöttfogású, mindegyik a ferencvárosi környékére kapott „meghívót". Kezd a vb-5. amerikai Thomas Dantzler ellen. Jöhet aztán a Volodimir Scsackih (ukrán)–Arszen Dzsulfalakjan (örmény) találkozó győztese. Az ukrán a 2006. év világbajnoka, Dzsulfalakjan pedig egy évvel később juniorvébét nyert. Szintén selejtezőt vív egymással az orosz olimpiai, világ- és Európa-bajnok Varteresz Szamurgasev és a háromszoros vb-érmes dán Mark Madsen, Peking egyik titkos esélyese – szerencsére csak az egyik jut tovább… Viszont a győztes lehet Bácsi harmadik ellenfele. És akkor még jöhet netán a grúzok világ- és Európa-bajnoka, Manucsar Kvirkvelija is.