A madridiak első osztályú körülményeket ígérnek pályázatukban

Vágólapra másolva!
2008.08.10. 19:50
Tiszta levegőt, kék eget és zavargások nélküli játékokat emlegetnek a madridiak kampányukban, vagyis minden olyasmit, amivel a pekingi szervezésnek nem sikerült megbirkóznia. A spanyolok ennek ellenére állítják, akciójuk nem a 2008-as olimpiára adott reakció.
Joaquin Mallo munkája nyerte az esetleges 2016-os madridi olimpia logójra kiírt pályázatot
Joaquin Mallo munkája nyerte az esetleges 2016-os madridi olimpia logójra kiírt pályázatot
Joaquin Mallo munkája nyerte az esetleges 2016-os madridi olimpia logójra kiírt pályázatot
Joaquin Mallo munkája nyerte az esetleges 2016-os madridi olimpia logójra kiírt pályázatot

Madrid 2016-os olimpiai pályázata tiszta levegőt, kék eget és nyugodt légkört ígér – mindazt, ami Pekingben nem valósult meg.

A spanyolok kampánya vasárnap jelent meg a kínai fővárosban. Videóbejátszások hirdetik: a madridi 2016-os olimpia minden idők legzöldebb és legnagyszerűbb ötkarikás eseménye lesz.

„Mindez nem a pekingi játékokra adott reakció” – mondta ifjabb Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) spanyol tagja. „A kampány felépítéséről hónapokkal ezelőtt megállapodtunk, és nincs miért változtatni rajta – nem is fogunk, és eddig sem tettük” – bizonygatta a spanyol.

Madrid Chicagóval, Tokióval és Rio de Janeiróval áll harcban a 2016-os olimpia megrendezéséért.

A spanyolok gyenge pontja kétségtelenül az ETA baszk terrorszervezet – ezt próbálja meglovagolni a Pekingben szintén megjelenő brazil lobbi, amelyben hangsúlyozzák, Rio de Janeiro terrorizmustól mentes terület.

A brazil, Luiz Inacio Lula da Silva elnök egy percig sem tagadta: „Nem azért vagyunk itt, hogy azt nézzük, mit csinálnak sportolóink: a saját versenyünkkel vagyunk elfoglalva.”

A spanyolok azonban hárítanak, és biztosították a világot, hogy a „veszélyeztetetett”, vagyis a baszk területeken nem rendeznének versenyeket. A vitorlázás számainak Valencia, a labdarúgó mérkőzéseknek Merida, Cordoba, Malaga, és Mallorca adna otthont.

Madrid latin-amerikai kötelékeit is hangsúlyozza kampányában, hiszen a 2012-es olimpia Londonban, tehát európai helyszínen lesz.
A NOB 2009 októberében Koppenhágában dönt a 2016-os házigazdáról.
Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda Eb: észt, görög, spanyol és szlovén közös rendezés 2029-ben

Kosárlabda
2025.05.22. 18:37

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
2025.04.30. 22:49

Djokovics máris búcsúzott Madridban

Tenisz
2025.04.26. 17:40

Piros továbbjutott Madridban, az első kiemelt vár rá

Tenisz
2025.04.08. 13:47

F1: leleplezték a 2026-ban bemutatkozó madridi versenypálya nevét

F1
2025.03.10. 17:20

Nem akármi: Sárosi, Puskás és Kozma mezét is kiállították Madridban

Magyar válogatott
2025.03.02. 09:06

Atlétika: Takács Boglárka kétszer is megfutotta az országos csúcsát

Atlétika
2025.02.28. 21:39

NS-jótékonyság: Puskás Ferenc unokája és dédunokája is segít a valenciai árvíz károsultjainak

Spanyol labdarúgás
2024.11.13. 19:35
Ezek is érdekelhetik