Edzőképzés: egyetemi napok

L.Á. L.Á.L.Á. L.Á.
Vágólapra másolva!
2008.08.05. 06:36
Címkék

A kapitány beszélt.

A Testnevelési Egyetemen vasárnap és hétfőn megrendezett pro és A-licences edzőtovábbképzést Erwin Koeman szövetségi kapitány beszámolója nyitotta meg. A szakember a nyári Európa-bajnokságon szerzett tapasztalatai alapján a svéd és a portugál nemzeti együttes játékát elemezte – nem véletlenül: a magyar válogatott a 2010-es vbselejtezők során ezzel a két csapattal is összecsap (a hatos Dániával, Albániával és Máltával teljes.) „A portugálok ellen csakis akkor lehet esélyünk, ha válogatottunk valamennyi tagja képes a tőle várható legjobb teljesítményt produkálni” – adott első hallásra egyszerű receptet a szövetségi kapitány.

A nap záró programjaként Bicskei Bertalan, a honi edzőképzés vezetője tartott előadást.

„Az Euro 2008 tapasztalatai alapján a labdarúgás a magas szintű technikai tudás felhasználásán alapuló, sokmozgásos kreatív támadójáték felé mozdult el. Ez előnyős kell legyen a magyar futball számára, hiszen ennek a stílusnak a bölcsője pontosan a régi magyar labdarúgás” – vont optimista párhuzamot múlt és jövő között az MLSZ szakmai igazgatója.

A direktori felszólalások hétfőn folytatódtak: Jámbor László, a szövetség fejlesztési igazgatója a statisztikai adatok napi szintű gyakorlati felhasználásának hasznosságát emelte ki, megjegyezve: „...eredményt csak úgy tudunk elérni, ha a magyar futball teljes egészének hitelét visszaállítjuk. Ebbe beletartozik a tulajdonosi kör, a hazai edzők, a játékosok és persze a versenyzés hitelessége is.”

Legfrissebb hírek

MTK: „Véget ért egy fejezet” – Stieber Zoltán elköszönt

Labdarúgó NB I
4 perce

Sébastien Ogier ötödször nyerte meg a Szardínia-ralit

Egyéb autó-motor
8 perce

Pécsi Ármin: Szeretném megmutatni, hogy jó embert választottak a feladatra

Angol labdarúgás
33 perce

A norvégok elleni pofon nyomán távozik az olasz szövetségi kapitány

Olasz labdarúgás
1 órája

Kerkez helyett a Wolvestól érkezik balhátvéd a Manchester Cityhez

Angol labdarúgás
1 órája

Ritmikus gimnasztika Eb: Sztilijana Nikolova triplázott a szerenkénti döntőkben

Egyéb egyéni
1 órája

3x3-as kosárlabda Eb-selejtező: könnyed győzelemmel zárt a már Eb-résztvevő női válogatott

Kosárlabda
1 órája

Öt kapus is kidőlt, szabadon igazolható és 18 éves játékost is meghívtak a skótok

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik