Míg az őszi idény végére négy, a szezon második felére csupán két együttesnek maradt reális esélye a bajnoki cím megszerzésére. Noha a csoportban a Győri ETO FC II rúgta a legtöbb gólt (102), és mindössze egyszer kapott ki, a tavaszi idény során a ZTE II rendre őrizte négy-hat pontos előnyét a zöld-fehérekkel szemben, és az idény végére kettőt meg is tartott. Bár a 2007–2008-as évad előtt a Magyar Labdarúgó-szövetség több kritikát is kapott, mert a Ligabajnokság megszüntetésével az élvonalbeli együttesek második számú csapatai az NB III-ban indulhatnak, ezzel Zalaegerszegen és Győrben vajmi keveset foglalkoznak, az ősszel ugyanis mindkét gárda – az NB II-es mezőny feltöltése miatt – a másodosztályban indulhat.
A bajnokság során kétszer is kikaptak a győriektől. Gondolta volna, hogy a lehető leghamarabb viszszavághatnak a vereségekért?
Értesültem arról, hogy a soproniak kizárása miatt a Győr II is indulhat a Nyugati csoportban, de az minden tekintetben másfajta bajnokság lesz – kezdte Dobos Sándor, a ZTE II vezetőedzője. – Erősebb ellenfelek, ugyanakkor jobb körülmények várnak mindkét csapatra.
Állandó kerettel készülnek, vagy továbbra is lesznek úgynevezett visszajátszók a nagycsapatból?
Eddig is külön kerettel dolgoztam, és ezután sem lesz másként. Az pedig kivédhetetlen, hogy az élvonalbeli gárdától ne kapjunk hetente két-három labdarúgót, bár szeretném, ha a jövőben is megmaradna az az általam kért rendszer, amely a tavasszal is segítette a munkánkat.
Vagyis?
Mindig egyeztettünk az NB I-es együttes vezetőivel, hogy akikre a hét végi bajnokin valamilyen okok miatt nem számíthattak, már a hét közepétől nálunk készültek. Tiszteletben tartom, hogy ennek a csapatnak az a szerepe, hogy a fiatalok és a nagyoknál mellőzött, kevesebbet szerepeltetett labdarúgók több játéklehetőséghez jussanak, de úgy meglehetősen nehéz taktikát kidolgozni, hogy többen csak a mérkőzés előtti utolsó edzésen csatlakoznak a kerethez. Kérésemet az új edző, Supka Attila is tiszteletben tartja.
Miben lehet még más a következő évad?
Az NB III-ban minden idegenbeli mérkőzésünkön éreztük, hogy a helyieknek kisebb népünnepély, ha ellenünk játszhatnak. Ez a másodosztályban vélhetően megszűnik. Lényegesen erősebb ellenfelek várnak a fiatalokra, több néző előtt szerepelhetnek, ami újabb jelentős erőfelmérő lesz pályafutásukban. Talán Ferkó Csaba és Kovács Gergő példája is mutatja, érdemes minél jobban odatenniük magukat. Ők már az NB I-ben is bemutatkozhattak, de Horváth András, Rácz István és Kütsön András is többször készült már a nagycsapattal.
Ismeri a Nyugati csoport mezőnyét?
Persze, hiszen már csak hivatalból is tájékozódnom kellett a lehetséges ellenfeleinkről. Egy biztos, osztom azoknak a véleményét, akik szerint a Nyugati csoport erősebb a Keletinél, amit az is bizonyít, hogy több, korábban az élvonalban is meghatározó együttes futballozik ebben a mezőnyben. Nem lesz könnyű dolgunk.