Európa új királyai többek között Antonio Puertára is emlékeztek

CH. G. A.CH. G. A.
Vágólapra másolva!
2008.06.30. 08:17
Címkék
„Bajnokok vagyunk!”, harsogja a legnagyobb példányszámú spanyol sportnapilap, a Marca hétfői számának címlapja, hozzátéve, hogy „Mindez már nem álom, hanem valóság”. Az egész spanyol sajtó leborul Luis Aragonés szövetségi kapitány hős válogatottja előtt.
A győzelem dicsőségét zengi a spanyol sajtó
Foto: Reuters
A győzelem dicsőségét zengi a spanyol sajtó
A győzelem dicsőségét zengi a spanyol sajtó
Foto: Reuters
A győzelem dicsőségét zengi a spanyol sajtó

A Marca internetes kiadása „Európa királyai” címmel indítja tudósítását a vasárnap esti, bécsi diadalról, a papírújság első oldalán pedig ott virít – mintegy öndicséretként – a tavaly november tizennyolcadikai kiadás címlapja, amely a Svédország elleni 3-0-s győzelem másnapján – mellyel lezárta a válogatott az Eb-selejtezőket – jelent meg: „Micsoda csapatunk van! (Amely elég jó arra, hogy Európa-bajnok legyen)”. És a kommentár: „Ne mondják, hogy nem szóltunk előre!”

A fővárosi rivális, az „AS” tárgyszerű címmel („Bajnokok vagyunk!”) indít, majd gyorsan sort kerít az Európa-bajnoki cím anyagi vonatkozásainak ismertetésére: Spanyolország 23 millió eurót (hatmilliárd forint) kasszírozott az UEFA-tól az aranyéremért.

Az európai szövetség összesen 184 millió eurót osztott szét a 16 csapat között, 55-tel többet, mint négy éve Portugáliában. A spanyol válogatott játékosai és szakvezetői egyenként 214 ezer eurót (csaknem ötvenötmillió forintot) kaptak saját szövetségüktől győzelmi prémium gyanánt.

A spanyol válogatott játékosai közül Andrés Palop, a sevillai tartalék kapus a legendás Luis Arconada huszonnégy évvel ezelőtt, a párizsi Eb-döntőben viselt mezében vette át Michel Platinitől, az UEFA elnökétől a neki járó aranyérmet.

Sergio Ramos, a Real Madrid jobbhátvédje pedig egy olyan trikóban járult Platini elé, amelyen a tragikus körülmények között elhunyt egykori sevillai klubtárs, Antonio Puerta arcképe volt, és a felirat: „Örökre velünk maradsz!”.

Santiago Cazorla és David Villa pedig szűkebb hazájukat, Asztúria tartományt köszöntötte pólójával.

Az AS rámutat, hogy négy spanyolt – Iker Casillas kapust, továbbá Carles Puyolt, Marcos Sennát és David Villát – is beválasztottak az Eb tíz kiemelkedő játékosa közé, s utóbbi lett a gólkirály négy találatával, jóllehet a hatból két meccsen nem is játsz(hat)ott.

Jellemző Cesc Fabregas, a kiváló középpályás véleménye: „Nem láttam még szövetségi kapitányt, akinek annyit kellett nyelnie a sajtótól, mint Luis Aragonés. De most az Európa-bajnoki cím minden támadásra választ jelent.”

A katalán sportlapok közül az El Mundo Deportivo szavazást rendezett olvasói között, hogy ki volt a válogatott legjobbja. Xavi a voksok 17 százalékával az első, Senna 16 százalékkal a második, Puyol és Casillas 14-14 százalékkal a harmadik-negyedik helyen végzett.

A másik barcelonai sportújság, a Sport címlapja is önmagáért beszél: „Mi vagyunk a legjobbak!” Természetesen minden szentnek maga felé hajlik a keze: „A Barca triója – Puyol, Xavi és Iniesta – Európa-bajnoki címre vezette Spanyolországot”.

Az El Mundo politikai napilap címlapfotója azt a pillanatot ábrázolja, amikor Fernando Torres átemeli a labdát Jens Lehmannon, a cím pedig a következő: „La gloria española”, vagyis „Spanyol dicsőség”. A vezércikk szerint pedig „a válogatott a spanyol nemzet dicsősége”.

Az ABC nem aprózza el a dicséretet: „Tökéletes mérkőzés” címmel indítja tudósítását, természetesen szintén Torres góljával a címlapon.

Kattintson online tudósításunkért
Kattintson online tudósításunkért
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik