Kovács Katalin is elhagyta Fábiánnét

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2008.05.21. 01:48
Címkék
Janics Natasa távozása után több mint egy esztendővel Kovács Katalin is elhagyta Fábiánné Rozsnyói Katalin csoportját. Az olimpiai bajnok a milánói Eb-t követően közölte elhatározását az edzővel, akivel 13 esztendős közös pályafutást zártak le.

Kovács Katalin a hét végén még nagy diadalt aratott Milánóban. Győzött egyesben az olimpiai távon, majd kedden nagy döntésre szánta el magát.

Kevesebb mint három hónappal a pekingi olimpia rajtja előtt úgy határozott, hogy távozik Fábiánné Rozsnyói Katalin csoportjából. A 2004-es athéni játékokon Janics Natasával párosban aranyérmet szerző versenyző kedd délután Szolnokon közölte elhatározását a trénerrel, akivel 1995 óta dolgozott együtt. A versenyző megkeresésünkre nem kívánta indokolni döntését, mindössze a tényekre szorítkozott.

„A sikeres Európa-bajnokság után lezárult egy korszak az életemben. Nagyon nehéz döntést kellett meghoznom, és a miértekről igazából nem kívánok nyilatkozni, mert nem akarom, hogy félreértsék, vagy bárkit is megbántsak vele. Rengeteg mindent köszönhetek Kati néninek és férjének, Fábián Lászlónak, hálás vagyok nekik az elmúlt több mint egy évtized sikereiért, de a jövőben mással folytatom a pályafutásomat” – mondta lapunknak Kovács Katalin, aki egyes információk szerint az elmúlt két olimpián három férfi kajakaranyat szállító Sári Nándorral folytatja a felkészülést.

Kovács Katalin döntése nyilván befolyásolja a szerdára meghirdetett elnökségi ülés eseményeit is. Még a május eleji szegedi válogatót követően közleményben tudatta a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöksége, hogy Janics Natasának az egyesben, a párosban és a négyesben nyújtott szereplése alapján helye van a női válogatottban, így a női szakág vezetőjének, Fábiánné Rozsnyói Katalinnak május 21-én a testület előtt kell beszámolnia a női csapat olimpiai felkészüléséről és arról, miként tudja beilleszteni a válogatottba egykori versenyzőjét, akivel tavaly áprilisban nagy vitát követően váltak el útjaik. A konfliktus azóta sem rendeződött, sőt amióta Janics ismét egy hajóba ült olimpiai és világbajnok társával, Kovács Katalinnal, úgy tűnt, csak mélyült az ellentét a női szakágon belül.

Hogy ez a helyzet kényszeríttette-e ki Kovácsból a döntést?

Több mint valószínű, ám a szűkszavú versenyző, akiről köztudomású, hogy nem híve a zajos csatáknak és konfliktuskerülő személyiség, nem bonyolódott magyarázatokba.

Áprilisban Janics és Kovács első összeülésén Szolnokon már elhangzott a kérdés: vajon nem tesz-e a vártnál nagyobb terhet a saját vállára Kovács azzal, hogy vállalja a páros indulást?!

A kajakos akkor nemmel felelt a kérdésre, s bizakodva tekintett a jövőbe.

Ahogyan nyilván most is ezt teszi, ám hangjából érezhető volt, ennyi együtt töltött esztendő után őt is megrendítette az elválás, emberileg megviseli a szakítás.

Hogy Kovács döntése konszolidálhatja-e a helyzetet a női szakágon belül?

Ezt nyilvánvalóan az elkövetkező hetek eseményei és eredményei mutatják majd meg. Egy azonban bizonyos: húsbavágó döntés született meg a női szakágban.

Amelyet, úgy tetszik, egy versenyzőnek kellett meghoznia…

Legfrissebb hírek

NB III: legyőzte és megelőzte az eddigi első Putnokot a Karcag

Labdarúgó NB II
9 perce

Ligue 1: a Lille továbbra is BL-esélyes, folytatta mélyrepülését a Toulouse

Francia labdarúgás
27 perce

NB II: Aqvital FC Csákvár–Budafoki MTE

Labdarúgó NB II
40 perce

Kiállításokkal tarkított meccsen ért véget a Kisvárda győzelmi sorozata Gyirmóton

Labdarúgó NB II
40 perce

NB II: Soroksár SC–HR-Rent Kozármisleny

Labdarúgó NB II
44 perce

Hajóbalesetet szenvedett, eltűnt a Csepel erőnléti edzője

Labdarúgó NB II
45 perce

Női röplabda Extraliga: egy győzelemre került sorozatban negyedik bajnoki címétől a Vasas

Röplabda
55 perce

La Liga: négygólos döntetlent játszott a Villarreal és a Real Sociedad

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik