Gazdaságos Philadelphia

M. Cs.M. Cs.
2008.04.30. 01:39

Az NHL rájátszásában csupán egy meccset rendeztek magyar idő szerint keddre virradóra. Ezen a Montrealban egy összecsapást már megnyerő Philadelphia Flyers otthon is megverte (3–2) a Canadienst. Az eredmény szoros küzdelmet sejtet, ezzel szemben a Philly sokkal simábban is behúzhatta volna a második strigulát a Keleti főcsoport elődöntőjében a győzelmi rovatába. A Wachovia Centert zsúfolásig megtöltő csaknem 20 ezer hazai szurkoló eksztázisban tombolt a második harmad kezdetétől, kedvenceik ugyanis Scottie Upshall, Mike Richards és R. J. Umberger góljával megnyugtató előnyt szereztek, méghozzá nagyon takarékos üzemmódban, hiszen az egész meccsen összesen 14-szer lőttek kapura – a kanadaiak húszesztendős kapusát, Carey Price-t Umberger gólja után le is kellett cserélni. A másik kapu előtt viszont óriási szükség volt Martin Biron kiváló formájára, akinek leginkább Derian Hatcher lehet hálás. A 18. NHL-szezonját taposó bekk ugyanis a harmadik játékrész elején szemsérülést okozva lökte a palánknak Francis Bouillont, amiért ötperces büntetéssel és végleges kiállítással sújtották. A hosszú emberelőnyből kétszer is betalált a Montreal, ám egyenlő létszám mellett Bironnak nem tudott gólt lőni. A kapus 34 lövésből 32-t hárított.